PROTOTHEMA

Ελλάδα

Καβγάς on air

Βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ σε δήμαρχο Μάνδρας: Απολογήσου, μιλάς πολύ αντί να κάνεις πράγματα

Βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ σε δήμαρχο Μάνδρας: Απολογήσου, μιλάς πολύ αντί να κάνεις πράγματα

Ο Πέτρος Κωνσταντινέας δεν δίστασε να υψώσει το δάχτυλο στη δήμαρχο μιας περιοχής που θρηνεί 19 νεκρούς από τις φονικές πλημμύρες

Άγριος καβγάς ξέσπασε το πρωί του Σαββάτου ανάμεσα στον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Πέτρο Κωνσταντινέα και τη δήμαρχο Μάνδρας Ιωάννα Κριεκούκη.


«Μιλάτε πολύ, αυτές τις ώρες, αντί να κάνετε πράγματα» ξεκίνησε πρώτος ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, ο οποίος κατά τη διάρκεια του καβγά ύψωνε και το δάχτυλο στη δήμαρχος της περιοχής που θρηνεί 19 νεκρούς από τις φονικές πλημμύρες.


«Δεν μπορεί να έχετε κάνει καταμετρήσεις μόνο σε 300 σπίτια» συνέχισε σε υψηλούς τόνους ο κ. Κωνσταντινέας με την δήμαρχο Μάνδρας να του ζητά «να πάρει πίσω το λόγο του είναι απαράδεκτος».

Στη διαμάχη παρενέβη και ο βουλευτής της ΝΔ Κώστας Σκρέκας ο οποίος είπε στον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ «δεν υπάρχει ντροπή και τσίπα. Φωνάζετα με τέτοια καταστροφή. Αντί να κάνουν τη δουλειά τους, φωνάζουν».

Τα πνεύματα δεν ηρέμησαν καθώς ο Πέτρος Κωνσταντινέας είπε για τη δήμαρχο Μάνδρας «την περίοδο 2007-2010 ήσασταν δήμαρχος, είχατε την πολεοδομία και έχτιζαν πάνω στα ρέματα. Δεν θα λαϊκίζετε γιατί έχουν χαθεί 19 ψυχές».

«Να πάει στην Καλαμάτα να πουλήσει τσαμπουκά... Αυτός είναι λαϊκισμός» απάντησε η κυρία Κριεκούκη με τον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ να συνεχίζει σε ανοίκειους τόνους: «εσύ γυρνάς στη Μάνδρα και βγαίνεις σε 200 εκπομπές από το πρωί μέχρι το βράδυ και κατηγορείς την περιφερειάρχη. Να πας στα σπίτια να δεις τι γίνεται».


Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Chris spoon 19/11/201722:50

Ο Βασίλης τα είπε όλα!!!! Μπράβο και από μένα

Απάντηση
Βασίλης19/11/201721:56

Πέντε μέρες ήταν όλοι από αυτόν τον φασιστικό συρφετό που μας κυβερνά εξαφανισμένοι!! Κρυμμένοι σαν τα ποντίκια. Τώρα έχουν αρχίσει να αναθαρρούν και εμφανίζονται στις τηλεοράσεις κι αντί να είναι λιγομίλητοι, με σκυμμένο κεφάλι έχουν επιδοθεί σε έναν μανιασμένο αγώνα να αποσείσουν από πάνω τους κάθε ευθύνη, ουρλιάζοντας με έναν ποταπό τρόπο εγκαλώντας με θράσος όσους τους κατηγορούν για εγκληματική ολιγωρία!!! ΑΚόμα ρε δεν έχουν ξεστομίσει ένα απλό γαμημένο συγγνώμη που 20 συμπολίτες μας πνίγηκαν από βροχή όχι σε κάνα απομακρυσμένο μέρος της χώρας αλλά στην πρωτεύουσα, και αντί να σπεύσουν έστω τώρα να προσφέρουν στους πληγήντες κάθε βοήθεια δεν έχει τολμήσει κανείς τους να πάει εκεί επί τόπου να δουν την καταστροφή ιδίοις όμμασι κι έχουν το θράσος να μέμφονται όσους είναι εκεί δίπλα στους πολίτες. Αποκλειστική τους έγνοια να μην αμαυρωθεί η εικόνα εκείνου του σκουπιδιού της Δούρου που προορίζονταν τρομάρα της και για διάδοχος του Τσιπράκου. Είναι απίστευτη η στάση αυτών των ατόμων. Να ακούς τον Φίλη να λέει ότι το μόνο λάθος ήταν ότι θα έπρεπε να υπήρχε λιιιίγο καλύτερος συντονισμός χαρακτηρίζοντας υπερβολικές τις διαμαρτυρίες!!! Δηλαδή για αυτόν θα έπρεπε να είχαμε εκατόμβη νεκρών για να δικαιολογηθεί η οργή του κόσμου. Για όνομα του θεού!!! Τι κτηνώδης κυνισμός είναι αυτός ρε, τι ανατριχιαστική αδιαφορία για τους συμπολίτες μας. Σε λίγο θα πουν ότι φταίνε και οι νεκροί που πήγαν και πνίγηκαν και τους χάλασαν τις φιέστες για την διανομή του μερίσματος!!!Το τρομακτικό είναι ότι δεν διαφοροποιείται κανείς τους, όλοι κινούνται στην ίδια γραμμή, από τον πρωθυπουργό μέχρι και το τελευταίο στέλεχος των Συριζανέλ, τα ίδια λόγια, το ίδιο ύφος, καμία ένδειξη συμπόνιας, έστω συμπαθείας για την τραγωδία των αδελφών μας. Κι αυτό είναι ένδειξη ψυχολογίας από συμμορία!!! Όσο για το πιθηκοειδές τον Κωνσταντινέα η αποκάλυψη ότι ήταν μέχρι αργά το Σάββατο το βράδυ στα μπουζούκια και γλεντούσε δείχνει το πόσο συγκλονισμένος είναι!!!

Απάντηση
ΕΛΛΕΝΗ19/11/201721:23

Η ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΕ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΑ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΡΦΩΣΗ -ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ-ΑΛΛΑ Ο Κ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΑΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

Απάντηση
καλυτερα βουλευτη 19/11/201721:14

του κολοσυριζα σου να παραιτηθειτε εσεις. ειστε επικινδυνοι. και αντι να γκαριζεις να αποζημιωσετε ολους τους πλημμυροπαθεις και να δειτε τις ζημιες των ανθρωπων. αλλα τι λεω φοβασαι να πας γιατι θα φατε ξυλο.

Απάντηση