PROTOTHEMA

Ελλάδα

Ανάρτηση στο Facebook

Πολάκης για το υψωμένο δάχτυλο της Σταμάτη: Νεόπλουτο τσουλί!

Πολάκης για το υψωμένο δάχτυλο της Σταμάτη: Νεόπλουτο τσουλί!

«Φτωχό νυμφίδιο» και «νεόπλουτο τσουλί» χαρακτηρίζει  ο αναπληρωτής υπουργός Υγείας τη Βίκυ Σταμάτη

Με το γνωστό του «κακότροπο» ύφος ο αναπληρωτής υπουργός Υγείας Παύλος Πολάκης σχολίασε στο Facebook την κίνηση της Βίκυς Σταμάτη να υψώσει προς τους δημοσιογράφους το μεσαίο της δάχτυλο.


«Όταν το φτωχό νυμφίδιο, αφού γίνει νεόπλουτο τσουλί, τα χάνει όλα και (ξανα)μπαίνει φυλακή, χαιρετάει όπως έμαθε να φέρεται προς το "λαουτζίκο", όταν ήταν στο δεύτερο κλεψιμέικο στάδιο της ασήμαντης και άχρηστης ύπαρξης της» έγραψε για τη σύζυγο του Άκη Τσοχατζόπουλου.

Ολόκληρη η ανάρτηση στο Facebook: 

«Ειδα τη φωτογραφια με το προτεταμένο μεςαιο δάχτυλο της (κυρίας) Σταματη και μουρθε στο μυαλό η εξής λεζάντα: "Οταν το φτωχό νυμφιδιο αφού γινει νεόπλουτο τσουλί ,τα χάνει ολα και (ξανα)μπαίνει φυλακή ,χαιρετάει όπως έμαθε να φέρεται προς το "λαουτζίκο" οταν ηταν στο δευτερο κλεψιμεικο στάδιο της ασήμαντης και άχρηστης ύπαρξης της"».




Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ19/11/201718:13

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ !!!! ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΣΑΒΟΥΡΕΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΙΚΟΥ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑΤΟΣ... Π.Χ ΒΑΣΩ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ - ΛΑΛΙΩΤΗΣ -ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ - ΣΗΜΙΤΗΣ - Κ.Λ.Π .................

Απάντηση
Πωλ_Σ19/11/201710:43

Τρομερό, να διαβάζουμε δηλώσεις Πολάκη-Σταμάτη. Εδώ ο κόσμος καίγεται και τέτοια όντα έχουν παίξει ρόλο στο Ελληνικό δημόσιο. Στο πιο φτωχό καφενείο της χώρας, τέτοια άτομα θα είχαν διωχθεί για την συμπεριφορά τους. Τα λεγόμενα δημόσια πρόσωπα εκφράζονται σαν κομπλεξικοί αγράμματοι, σαν νταβατζήδες της κακιάς ώρας, και εμείς όλοι, εγκλωβισμένοι σε μια πραγματικότητα που σιχαινόμαστε να μην μπορούμε να απαλλαγούμε από τα καρκινώματα της Ελλάδας. Αν δεν κάνω λάθος, από το σύνολο των ψηφοφόρων ψηφίζει πλέον το 35%. Δηλαδή το 65% του τόπου έχει σιχαθεί. Αυτό το 35% τους δίνει συνέχεια δύναμη και εξουσία, και θα ήθελα να ανοίξει η γη να τους καταπιεί. Πιο χαμηλά δεν έχει πέσει ποτέ η Ελλάδα, ειδικά σε πνευματικό επίπεδο. Όλοι μάχονται στην πλάτη μας για μια τυπική διοίκηση ενός δημοσίου συστήματος, ενός σιχαμένου βλαχομπαρόκ κρατισμού, μια δημόσιας διοίκησης που είναι μόνο για τσίπουρα στο καφενείο. Αντί να είμαστε μια 'Ελβετία' του νότου, συνεχίζουμε ακάθεκτοι με αντιεξουσιαστές με στρατιώτες εισαγόμενους, αναρχικούς, κομμούνια που θέλουν σοβιέτ και ζουν σε ψεύτικο κόσμο, αριστερά κρυφο-πασοκ άπλυτη, κέντρο αριστερά αλά ΠΑΣΟΚΕΜΟΝ, βλάχο - δεξιά, άκρα δεξιά, θρησκόληπτους μουτζαχεντιν. Οικονομία της δεκαετίας του 50, πολιτικές αναλύσεις καφενείου, μια χώρα βουτηγμένη στην ανομία και την βρώμα σαν την Αθήνα του Καμίνη. Καιρός να αλλάξουμε. Δεν ξέρω πως, αν ήξερα θα έκλεινα με αυτό. Το 65% υποφέρει, 500,000 έχουν φύγει, άλλα τόσα παιδιά δεν θα γεννηθούν. Ξυπνάτε.

Απάντηση
Αναστασια15/11/201716:23

Ως χειρονομία Για μια (κυρία),δεν αρμόζει .Αλλα σε σένα πάει γάντι παλιοπραμα

Απάντηση
Danastas05/11/201714:16

Σωστος. Δεν ταιριαζει για επιπεδο υπουργου, αλλα μιλησε στην γλωσσα που ταιριαζει στη συγκεκριμενη... " κυρια" ( ο Θεος να την κανει)

Απάντηση