Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης (2-1, τελικό)

Το προβάδισμα στο τριφύλλι έδωσε ο Φιγκερόα στο 78ο λεπτό - Είχαν προηγηθεί δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών - Στο 59΄ άνοιξε το σκορ για τους πράσινους ο Μπέργκ και στο 60΄ ισοφάρισε για τους Αρκάδες ο ΝτεΜπλάσις

Στους 45 οι νεκροί από τις κατολισθήσεις στη Γουατεμάλα
Αυτό είναι το δεύτερο παιχνίδι των δύο ομάδων που γίνεται στο γήπεδο της Λεωφόρου.

Στο προηγούμενο που είχε γίνει την περίοδο 2007-2008 ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει 2-0 με τέρματα του Εντόι και του Δημήτρη Σαλπιγγίδη.

Το περσινό παιχνίδι των δύο ομάδων είχε ολοκληρωθεί χωρίς τέρματα στο Ολυμπιακό Στάδιο, ενώ στην Τρίπολη οι δύο ομάδες είχαν έρθει 2-2 σε ένα χορταστικό παιχνίδι.

Οι 11αδες των δύο ομάδων

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Ρισβάνης, Νάνο, Λαγός, Πράνιτς, Ζέκα, Κλωναρίδης, Ντίνας, Μπεργκ.

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Ερνάντεζ, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Ζησόπουλος, Γκόιαν, Ουσέρο, Κοντοές, Ντε Μπλάσις, Γκρατσίνι, Ναβάρο, Μπαράλες.