Κύπελλο ποδοσφαίρου: Με νέα τριάρα η πρόκριση της Λαμίας

Με σβηστές μηχανές η Λαμία «καθάρισε» με 3-0 τον Αιολικό στη ρεβάνς του Κυπέλλου και πήρε την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης

4973644
Τυπικό χαρακτήρα είχε η ρεβάνς ανάμεσα στη Λαμία και τον Αιολικό, αφού η ομάδα της Φθιώτιδας είχε πάρει σκορ πρόκρισης από το πρώτο κιόλας ματς (0-3). Στον επαναληπτικό η ομάδα του Άκη Μάντζιου παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές και δεν είναι κανένα θέμα στο να πάρει μια εύκολη νίκη με 3-0, ώστε να σφραγίσει την πρόκριση.

Οι γηπεδούχου, μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 13ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Βλαχομήτρο, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Βασιλόγιαννης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, βάζοντας από νωρίς τέλος στις μικρές πιθανότητες του Αιολικού να διεκδικήσει κάτι από το ματς.

Μάλιστα στο 69’ ο Βασιλόγιαννης βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά στο ματς και διαμόρθωσε το τελικό 3-0 για τους Λαμιώτες.