Ολυμπιακός: Φιλική 4άρα στην ομάδα Νέων

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 4-0 της ομάδας Νέων σε φιλικό στου Ρέντη σήμερα (10/10) το πρωί και ο Πέδρο Μαρτίνς είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πράγματα αλλά και να δει σε τί επίπεδο βρίσκονται οι μικροί

MARTINS_1
Ο Ολυμπιακός έδειξε διάθεση, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ, τα τρία εκ των οποίων σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος.

Ο Γκιλιέρμε με σουτ έξω από την περιοχή στο 15′ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 21′ ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια του Τοροσίδη, ο Μπρούνο με κοντινό πλασέ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδος του.

Ο Βραζιλιάνος δύο λεπτά αργότερα από εκτελεστής έγινε δημιουργός για να βρει δίχτυα ο Σουντανί. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Ραντζέλοβιτς με σουτ από τα δεξιά της περιοχής.

Για την ομάδα Νέων προπονητής ήταν ο Δημήτρης Μαυρογενίδης (σ.σ. υπεθυμίζεται πως αναμένεται να ανακοινωθεί ο αντικαταστάτης του Πέρες, ο οποίος πολύ πιθανό να είναι ο Αντώνης Νικοπολίδης).