Μέχρι και... λουκάνικο πέταξαν στον Νεϊμάρ

NEYMAR_LOUKANIKO

Στο ματς της Παρί με την Λιόν ο Νεϊμάρ δέχθηκε πλήθος αντικειμένων και ένα από αυτά αποδείχθηκε ότι ήταν ένα... λουκάνικο

Σε κάθε κόρνερ που πήγαινε να εκτελέσει ο Νεϊμάρ στο εκτός έδρας ματς της Παρί με την Λιόν οι οπαδοί των γηπεδούχων του πέταγαν ό,τι είχαν μπροστά τους. Το παιχνίδι συνήθως καθυστερούσε, ο Βραζιλιάνος προσπαθούσε να μην προκαλέσει και ένα από τα αντικείμενα που δέχτηκε ήταν ένα... λουκάνικο!

Στο τέλος, βέβαια, ο Νεϊμάρ πέτυχε την γκολάρα νίκης για τους Παριζιάνους στο 87’...

Σ' ένα από τα πιο δραματικά (όχι όμως και ποιοτικά) παιχνίδια της Super League 1 Ατρόμητος και Άρης μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις με τον Άρη να ισοφαρίζει δύο φορές στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων - Ο Βέλλιος στο 24' μετά από κόρνερ πέτυχε το 1-0, αλλά στο 45'+2' ο Μπρούνο Γκάμα έκανε 1-1 - Στο 86' ο Μανούσος με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-1, όμως ο Φετφτατζίδης στο 90-'+3' με απίθανη ατομική ενέργεια πέτυχε το 2-2!

bazaios

Φοβερό επίτευγμα για τον Ανδρέα Βαζαίο, ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πεταλούδα, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 25άρας πισίνας της Γλασκώβης, μόλις μισή ώρα αφότου πήρε το χάλκινο στα 100μ. μικτή ατομική