Basket league: Προσωρινή διακοπή στο ΣΕΦ λόγω κροτίδων

Ο αγώνας του Ολυμπιακού με τον Προμηθέα διακόπηκε προσωρινά στο φινάλε της 3ης περιόοδυ λόγω ρίψης κροτίδων

4797205
Οι οπαδοί του Ολυμπιακού παρά το κώλυμα του διαιτητή Αναστόπουλου δημιούργησαν «καυτή» ατμόσφαιρα στο ματς με τον Προμηθέα Πάτρας. Μάλιστα κάποιοι θέλησαν προφανώς να… ξεφορτωθούν κάποια καπνογόνα και κροτίδες που είχαν μαζί τους.

Στα 20’’ πριν το τέλος της τρίτης περιόδου υπήρξε προσωρινή διακοπή στο ματς λόγω ρίψης κροτίδων, ενώ είχαν ανάψει (όπως και στο πρώτο ημίχρονο) κάποια καπνογόνα.

Έγιναν συστάσεις από τα μεγάφωνα, ενώ και ο τιμ μάνατζερ, Χρήστος Μπαφές, ζήτησε από τον κόσμο να συγκρατηθεί για να μην υπάρξει τιμωρία του Ολυμπιακού. Μετά από περίπου 1-2 λεπτά το ματς συνεχίστηκε κανονικά.