NBA: Επιβίωσαν οι Σπερς, «τελικός» στο Ντένβερ για την πρόκριση στον επόμενο γύρο των playoff

Οι Σπερς επικράτησαν 120-103 των Νάγκετς κι έστειλαν τη σειρά σε έβδομο ματς που θα γίνει τα ξημερώματα της Κυριακής στο Ντένβερ

spurs-den
Στο… νήμα θα κριθεί η πρόκριση ανάμεσα σε Σπερς και Νάγκετς. Η ομάδα του Γκρεγκ Πόποβιτς επιβλήθηκε 120-103 στο Σαν Αντόνιο, ισοφάρισε σε 3-3 και πλέον όλα θα ξεκαθαρίσουν σε έβδομο ματς που θα γίνει τα ξημερώματα της Κυριακής στο Ντένβερ.

Ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ και ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν με 26 και 25 πόντους αντίστοιχα πήραν από το χέρι τα «σπιρούνια», που χάρη σε ένα 30-18 στην τελευταία περίοδο έφτασαν στη νίκη.

Ο Νίκολα Γιόκιτς έκανε όργια για τους Νάγκετς τελειώνοντας τον αγώνα με 43 πόντους (27 στο δεύτερο ημίχρονο), 12 ριμπάουντ και 9 ασίστ, ωστόσο δεν είχε πολλούς συμπαραστάτες.

Δωδεκάλεπτα: 34-24, 64-60, 90-85, 120-103.

Denver Nuggets vs San Antonio Spurs - Game 6 - Full Game Highlights | 2019 NBA Playoffs