«Μάγεψε» ξανά ο Αντετοκούνμπο κόντρα στους Ουίζαρντς

bucks

Δείτε τα highlights από τη μαγική παράσταση του Γιάννη

Απολαυστικός ήταν κόντρα στους Ουίζαρντς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, με τον Έλληνα φόργουορντ να πετυχαίνει 43 πόντους με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας.

Με τον κόσμο να φωνάζει συνεχώς όχι μόνο το όνομά του αλλά και το MVP, MVP, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός απέναντι στους Ουίζαρντς. Ο ηγέτης των Μπακς έχοντας 31 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 43 πόντους με εξαιρετικά ποσοστά. Συγκεκριμένα είχε 14/18 δίποντα έχοντας πολλά και θεαματικά καρφώματα, 6/11 βολές και το εντυπωσιακό 3/3 τρίποντα. Όμως δεν έμεινε εκεί, μιας και κατέβασε 6 ριμπάουντ, έδωσε 4 ασίστ και έκανε και 3 κλεψίματα. Πραγματικά εμφάνιση για MVP...

Giannis Antetokounmpo Full Highlights 2019.02.06 vs Wizards - 43 Pts, 17-21 FGM!

Πηγή: gazzetta.gr

Ο ΠΑΟΚ υπέπεσε σε τέσσερα λάθη στα τελευταία λεπτά του αγώνα στην Ουγγαρία με τη Σζομπατέλι με συνέπεια να γνωρίσει τη δεύτερη ήττα του στη διοργάνωση από την ομώνυμη ομάδα με 76-66, για τη δεύτερη αγωνιστική του BCL