Η Αρσεναλ πήγε για paintball και ο Σωκράτης Πασταθόπουλος παρουσιάστηκε στη μάχη με παραλλαγή κι ελληνική σημαία - Στο πλευρό του και ο Ντίνος Μαυροπάνος

Ο Ουνάι Εμερι σκέφτηκε έναν παράξενο τρόπο για να δέσει ακόμα περισσότερο την ομάδα του.

Οι «Κανονιέρηδες» βρέθηκαν σε μια διαφορετική... μάχη και το paintball προκάλεσε τον ενθουσιασμό του τιμ.

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος φόρεσε την παραλλαγή και φωτογραφήθηκε μαζί με τον Μαυροπάνο με ελληνική σημαία, ενώ ο Οζίλ είχε στο κεφάλι του, αυτή της Τουρκίας!

«Ξεκινήσαμε διαφορετική την εβδομάδα μας. Great #teambuilding... We are the @Arsenal» έγραψε ο Ουνάι Εμερι.

Η αυλαία της 3η αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League άνοιξε με τους αγώνες, Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπάγερ Λεβερκούζεν, όπου οι «ροχιμπλάνκος» επικράτησαν με 1-0 με τον Μοράτα να τους λυτρώνει στο 78' και Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ, όπου οι Ουκρανοί προηγήθηκαν με 1-0 από το 17' με γκολ του Κονοπλιάνκα αλλά ο Όλμο στο 34' ισοφάρισε το ματς και ο Όρσιτς με πέναλτι στο 60' έκανε την ολική ανατροπή πριν ο Ντοντό ισοφαρίσει στο τελικό 2-2

paok

Ο ΠΑΟΚ υπέπεσε σε τέσσερα λάθη στα τελευταία λεπτά του αγώνα στην Ουγγαρία με τη Σζομπατέλι με συνέπεια να γνωρίσει τη δεύτερη ήττα του στη διοργάνωση από την ομώνυμη ομάδα με 76-66, για τη δεύτερη αγωνιστική του BCL