Οι Χιτ μπλόκαραν τον Αντετοκούνμπο και κέρδισαν τους Μπακς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε σε μονοψήφιο αριθμό πόντων κι οι Μπακς ηττήθηκαν από τους Χιτ στο Μαϊάμι με 94-87

ante-bu1
Την ήττα με 94-87 γνώρισαν εκτός έδρας οι Μιλγουόκι Μπακς από τους Μαϊάμι Χιτ τα ξημερώματα της Κυριακής.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε σε 34' 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 μπλοκ. Οι Μίντλεντον με 18 και Μπλέντσο με 17 πόντους ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τα «ελάφια».

Όμως, η προσφορά τους δεν ήταν αρκετή η συνεισφορά τους όμως κι έτσι η ομάδα τους έπεσε στο 22-9.

Για τους Χιτ, οι Ρίτσαρντσον με 16 και Ουέιντ με 13 ξεχώρισαν κι οδήγησαν την ομάδα τους στη νίκη.

Ετσι, η ομάδα του Μαϊάμι ανέβηκε στο 14-16.

«Κλειδί« για τη νίκη τους η πρώτη περίοδος όπου το επί μέρους σκορ ήταν 21-8, αλλά κι η τρίτη όπου βρέθηκαν σε εκείνο το 12λεπτο στο +15 (35-20).

Τα δωδεκάλεπτα: 21-8,16-30,35-20,22-29