Superleague: Δείτε τα δέκα γκολ του Σαββάτου

Ξεχώρισε το ιστορικό «διπλό» του Παναιτωλικού επί του Άρη - Με ανατροπή νίκησαν ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης

panaitl-aris1
Η ιστορική νίκη του Παναιτωλικού εκτός έδρας με 2-1 επί του Άρη ξεχώρισε στα αποτελέσματα του Σαββάτου για την 14η αγωνιστική της Superleague.

Ο Παναιτωλικός, που με την 3η του νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έφτασε τους 21 πόντους, ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Ο Μαλής με το παρθενικό του γκολ στην Super League και ο Λουσέρο με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 75’ χάρισαν στον Παναιτωλικό το πρώτο διπλό της ιστορίας των Αγρινιωτών στην έδρα του Άρη.

ΑΡΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | 1-2 HIGHLIGHTS | 15/12/2018 | ΕΡΤ

Σημαντική βαθμολογική «ανάσα» πήρε ο ΠΑΣ Γιάννινα, που υπό καταρρακτώδη βροχή κέρδισε 3-1 τον Πανιώνιο χάρη σε δύο γκολ του Γιάκου σε έξι λεπτά με τα οποία «απάντησε» στην ισοφάριση του Πανιωνίου στο 82’ με τον Ντουρμισάι.

ΠΑΣ Γιάννινα - Πανιώνιος  3-1 Στιγμιότυπα 14ης αγ. Super League

Ο Αστέρας Τρίπολης με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 του ΟΦΗ κάνοντας το 4/4 με τον Γιώργο Παράσχο στον πάγκο του.

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-1 Στιγμιότυπα | Super League 14η αγ. {15/12/2018}