Πασκουάλ: «Κάναμε φριχτά λάθη»

4638419

Μετά την ήττα του Παναθηναϊκού στη Ρωσία, ο Τσάβι Πασκουάλ στάθηκε περισσότερο στην εικόνα που παρουσίασε η ομάδα του στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά και τα λάθη που έκαναν κυρίως στην 3η περίοδο.

Ο Τσάβι Πασκουάλ δεν μπορούσε να χωνέψει τη νέα κακή εμφάνιση της ομάδας του που συνοδεύτηκε με μια ακόμη εκτός έδρας ήττα.

«Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στην Χίμκι για τη νίκη της. Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες απέδωσαν καλύτερα στην επίθεση σε σχέση με την άμυνα. Από εκεί και πέρα είχαμε τις ευκαιρίες να πάρουμε αβαντάζ αλλά κάναμε 3-4 λάθη μαζεμένα στο τέλος του ημιχρόνου με αποτέλεσμα η Χίμκι να έχει ένα προβάδισμα τεσσάρων πόντων» ανέφερε ο Καταλανός τεχνικός και συνέχισε:

«Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες βελτίωσαν την άμυνά τους, όμως εμείς κάναμε φριχτά λάθη στην επίθεση χάνοντας 4-5 εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό, αστοχήσαμε σε πολλά ελεύθερα σουτ και γι’ αυτό σκοράραμε μόλις εφτά πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο. Στην τελευταία περίοδο και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους να πάρουν τη νίκη, ωστόσο κάναμε 3-4 λάθη στη σειρά στην επίθεση, επιτρέψαμε στη Χίμκι να πάρει διψήφια διαφορά πόντων και από εκεί και πέρα ήταν αδύνατο να ανατρέψουμε την κατάσταση».

ΣΧΟΛΙΑ (7)

προς wtf

αλλος ενας προπονητης του καναπε μας προεκυψε!

wtf

Εσυ τι εισαι, ο φροντιστης του καναπε?Και πολυ σου παει!

wtf

Για να γινονται τοσα λαθη και μαλιστα σε πολλα παιχνιδια οχι μονο στο σημερινο, τις πταιει? Οχι, δεν θα πω το ευκολο, δηλαδη οτι φταιει ο προπονητης, αλλα οτι φταινε οι παικτες γιατι αυτη ειναι η αληθεια. Βεβαια οι παικτες ειναι επιλογη του προπονητη, οποτε απι καραμπολα φταιει και ο προπονητης. Με 10-12 εκατομμυρια μπατζετ μην περιμενετε περισσοτερα, αυτος θα ειναι ο Παναθηναικος φετος, ομαδα του 60 τοις εκατο σε νικες και να μπει στην οκταδα παλι δεν προκειται να περασει γιατι δεν εχει το μεταλλο ουτε ενα ηγετη που θα την κουβαλησει καθε φορα, ο Καλαθης δεν ειναι ουτε Διαμαντιδης ουτε Σπανουλης, οσο καλος και να ειναι γιατι δεν εχει το σουτ και ετσι τον αφηνουν ελευθερο και παιζουν αμυνα 5 με 4 μεσα και περιφερειακα στη ρακετα. Μεγαλ9 λαθος του Γιαννακοπουλου να μην κανει την υπερβαση και να αφησει τον Τζειμς να παει στην Αρμανι. Θα επρεπε να κοψει απο αλλου και να τον κρατησει πασει θυσια, το ειχα πει τοτε και τωρα φαινεται πιο πολυ ακομα, με τον Τζειμς ο Παναθηναικος θα ειχε κερδισει τα 3 απο τα 5 που εχει χασει μεχρι τωρα και δυστυχως και αλλα που θα χασει στη συνεχεια, ο Τζειμς τον ανεβαζε επιπεδο ενω τωρα δεν υπαρχει κανενας που να το κανει αυτο! Κριμα!

DIMITRIS

Συμφωνώ αγαπητέ φίλε . Αδύνατο και για έναν αγράμματο να κατανοήσει και αυτή την ήττα . Απίστευτο , εκτός του Λάνγκφορντ όλοι οι άλλοι είναι για κλωτσιές. Μεγάλη ήττα για το Δημητράκη το κτίσιμο του καλοκαιριού. Ή κρατάς τον Τζέημς ή παίρνεις παικτάρα με 2-3,5 το χρόνο με μακρινό σουτ . Αν δεν ανεβάσει το μπάτζετ ας πάει να χαχανίζει στο Μαξίμου

ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΑΙ...

και ο Λάγκφορν για κανένα 5 λεπτο είναι...

wtf

Για '

Last

Μηπως συνταγη ποδοσφαιρικου πανθηναικου και στο μπασκετ ;

CL16

Σπουδαία ζευγάρια ανέδειξε η κλήρωση της πρώτης φάσης των νοκ άουτ αγώνων στο Champions League -  Ξεχωρίζουν οι  αναμετρήσεις Λίβερπουλ-Μπάγερν Μονάχου, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους - Τρεις αγγλο-γερμανικές μονομαχίες (Σάλκε-Σίτι, Τότεναμ-Ντόρτμουντ) ενώ Ρεάλ και Μπάρτσα έχουν πιο εύκολο έργο με Άγιαξ και Λιόν αντίστοιχα