Europa League, Άιντραχτ-Μαρσέιγ 4-0: Περίπατος των Γερμανών - Δείτε όλα τα γκολ

Η Άιντραχτ προηγήθηκε στο 1' (!),  η Μαρσέιγ έβαλε δύο αυτογκολ και διασύρθηκε στην Φρανκφούρτη - Σπουδαία νίκη γοήτρου για τον Απόλλων Λεμεσου (1-0 την Λάτσιο)  και της Σταντά Λιέγης (1-0 την Σεβίλλη) - Απίθανη ανατροπή για την Μπεσίκτας στην Νορβηγία (από 2-0, 2-3)

eindracht
Αρκετές ανατροπές (κορυφαία όλων αυτή της Μπεσίκτας), πολλές αμφίρροπες αναμετρήσεις και αρκετοί ανοικτοί λογαριασμοί…

Αυτός είναι ο απολογισμός των αγώνων της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League που ξεκίνησαν στις 22:00.

Στον 7ο όμιλο η Ραπίντ Βιέννης με την επική ανατροπή στη Μόσχα (με δύο γκολ στο 80’ και στο 90’) βρέθηκε στην πρώτη θέση μαζί με την Βιγιαρεάλ που έμεινε στο 0-0 στην Σκωτία με τους Ρέιντζερς.

Στον 8ο όμιλο η Άιντραχτ και η Λάτσιο έχουν προκριθεί από την προηγούμενη αγωνιστική με τους Γερμανούς να διαλύουν το φάντασμα της Μαρσέιγ (δέχθηκε γκολ στο 1’ και μετά πέτυχε δύο απίστευτα αυτογκόλ), ενώ ο Απόλλων Λεμεσού πανηγύρισε τεράστια νίκη γοήτρου επί της Λάτσιου.

Απίστευτα ματς στον 9ο όμιλο όπου στο Β’ ημίχρονο ήρθαν κυριολεκτικά τα πάνω κάτω… Στη Νορβηγία η Σαρπσμποργκ προηγήθηκε στο 6’ με 2-0 της Μπεσίκτας, αλλά οι Τούρκοι ισοφάρισαν σε τρία λεπτά (64’-66’) και πήραν τη νίκη στο 90’!
Στο Μάλμε η Γκενκ στο 53’ προηγήθηκε με 0-2, αλλά οι Σουηδοί επίσης ισοφάρισαν σε τρία λεπτά (65’-67’) και στον όμιλο είναι όλα ανοικτά.

Στον 10ο όμιλο η Σταντάρ κέρδισε την Σεβίλλη και μαζί με την Κράσνονταρ (νίκησε 2-1 την Ακχισάρσπορ) διεκδικούν τα δύο εισιτήρια.

Στον 11ο όμιλο η Ντινάμο Κιέβου προκρίθηκε με το διπλό στην Αστάνα και το δεύτερο εισιτήριο θα κριθεί στο ματς Ρεν-Αστάνα.

Τέλος στον 12ο όμιλο η Τσέλσι είναι από καιρό στην επόμενη φάση και ΠΑΟΚ, Βίντι, ΜΠΑΤΕ θα παλέψουν για τη 2η θέση.