Champions League, Παρί-Λίβερπουλ 2-1: Προβάδισμα πρόκρισης για τους Γάλλους - Δείτε όλα τα γκολ της βραδιάς

Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο, με την Παρί να είναι καταιγιστική στο πρώτο ημίωρο, σκοράροντας με Μπερνάτ (13'), Νεϊμάρ (37'), για να μειώσει στις καθυστερήσεις με πέναλτι ο Μίλνερ - Άλλο παιχνίδι στο β' ημίχρονο, με την παρέα του Νεϊμάρ να κρατά με άνεση το προβάδισμα - Η Τότεναμ 1-0 την Ίντερ στο άλλο ντέρμπι της βραδιάς

paris_main01
Η Παρί Σεν Ζερμέν έδειξε χαρακτήρα και παρόλο που έπαιζε μόνο για τη νίκη, κατάφερε να λυγίσει την Λίβερπουλ, αφήνοντας τους «κόκκινους» στην 3η θέση του 3ου ομίλου!

Στην πρώτη θέση είναι η Νάπολι που νίκησε με 3-1 τον Ερυθρό Αστέρα, αλλά στην τελευταία αγωνιστική ταξιδεύει στο Άνφιλντ όπου η Λίβερπουλ χρειάζεται νίκη με 1-0 για να πάρει αυτή το εισιτήριο για τους "16"! Μάλιστα αν η Λίβερπουλ χάσει και ο Ερυθρός Αστέρας κερδίσει την Παρί, τότε οι κόκκινοι μένουν και εκτός Ευρώπης γενικώς!

Στον 1ο όμιλο η Ντόρτμουντ αυτοκτόνησε καθώς δεν μπόρεσε να κερδίσει την Μπριζ και έτσι πέρασε στη 2η θέση πίσω από την Ατλέτικο που είχε κερδίσει νωρίς με 2-0 την Μονακό.

Στον 2ο όμιλο η Τότεναμ σφυροκόπησε πραγματικά την Ίντερ και τελικά λυτρώθηκε στο 80' με το γκολ του Έρικσεν, πιάνοντας την Ίντερ και έχοντας το πάνω χέρι στην ισοβαθμία, αλλά θα πρέπει την τελευταία αγωνιστική (Μπαρτσελόνα-Τότεναμ, Ίντερ-Αϊντχόφεν τα ματς) να έχει ίδιο ή καλύτερο αποτέλεσμα με την Ίντερ.

Η Μπαρτσελόνα πέρασε σχετικά εύκολα από το Αϊντχόφεν επικρατώντας με 2-1.

Τέλος στον 4ο όμιλο η Πόρτο σφράγισε την πρώτη θέση με τη νίκη της με 3-1 επί της Σάλκε, ενώ η νωρίς η Λοκομοτίβ είχε πάρει την πρώτη της νίκη επικρατώντας με 2-0 της Γαλατά.