suuu

Πλήγμα στη Μπαρτσελόνα, αφού ο Λουίς Σουάρες θα μείνει εκτός δράσης δυο εβδομάδες Τραυματίες και οι Σίλεσεν, Αρτούρ

H λίστα τραυματιών του Ερνέστο Βαλβέρδε ολοένα και μεγαλώνει.

Ο Λουίς Σουάρες αντιμετωπίζει πρόβλημα στο γόνατο και σύμφωνα με τις εκτιμήσεις του ιατρικού τιμ θα μείνει εκτός δράσης δυο εβδομάδες.

Ο 31χρονος επιθετικός θα χάσει το ματς με την PSV, αλλά και το ντέρμπι πρωταθλήματος με την Εσπανιόλ. Παράλληλα, ο Σίλεσεν τραυματίστηκε στην προθέρμανση του ντέρμπι με την Ατλέτικο και θα απουσιάσει για τρεις εβδομάδες, ενώ πρόβλημα αντιμετωπίζει και ο Αρτούρ.

Δευτερόλεπτα πριν ο Λεβαδειακός πανηγυρίσει ένα «τρίποντο-οξυγόνο» στη Νέα Σμύρνη, ο Άλμπεργκ σκόραρε στο 94' κι έσωσε τον βαθμό για τον Πανιώνιο που στο 2ο ημίχρονο επιδόθηκε σε ρεσιτάλ χαμένων ευκαιρίων!

4649453

Ο Παναιτωλικός βρέθηκε στο 25΄ να προηγείται με 2-0 (Ουίλιαν, Μοράρ) και στο δεύτερο ημίχρονο... δεν βγήκε στο γήπεδο! - Ο Απόλλωνας μείωσε στο 47' σε 2-1 (Τομάς) και όντας καλύτερος πάλεψε για να φύγει από το Αγρίνιο με τον βαθμό, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε!

4649692

Στο ντέρμπι κορυφής, που δικαιολόγησε απολύτως τον τίτλο του, ο Παναθηναϊκός με ένε ξέσπασμα στην 3η περίοδο, όπου ξέφυγε με 19 πόντους, νίκησε το Περιστέρι, που επέστρεψε μειώνοντας στους 4 (1) - Πρώτη ήττα για την ομάδα του Πεδουλάκη με τον ΠΑΟ να είναι πλέον μόνος στην κορυφή της  Basket League