Ο Έλληνας τεχνικός αναμένεται να επιστρέψει στις υποχρεώσεις του στον Παναθηναϊκό στο τέλος της εβδομάδας

Εξιτήριο από το νοσοκομείο στο οποιό είχε νοσηλευτεί για να υποβληθεί σε προγραμματισμένη επέμβαση βουβωνοκήλης πήρε ο Γιώργος Δώνης.

Το χειρουργείο πήγε καλά και ο Έλληνας τεχνικός βρίσκεται πλέον στο σπίτι του, όπου θα περάσει τις επόμενες ημέρες για να επιστρέψει στις υποχρεώσεις του στον Παναθηναϊκό.

Τις επόμενες μέρες την ομάδα θα προπονεί ο βοηθός του 49χρονου προπονητή, Μάκης Αγγελίνας, και ο Δώνης αναμένεται να επιστρέψει στο τέλος αυτής της εβδομάδας ή στις αρχές της επόμενης.

Πηγή: sport-fm.gr

Η Λιλ δεν κατάφερε να λυγίσει εντός έδρας την Ρεμς και μάλιστα χρειάστηκε το τελευταίο λεπτό για να πάρει την ισοπαλία (1-1). Μοιρασιά στο Στρασμπούρ - Καέν.

wol2

Στα πάνω της η Γουλβς, αφού μετά τη νίκη κόντρα στην Τσέλσι, επικράτησε και της Νιουκάστλ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ με γκολ του Ντόχερτι στο 94' (2-1).

river_main

Στην ουδέτερη Μαδρίτη Ρίβερ και Μπόκα αυτή τη φορά διαφήμισαν το ποδόσφαιρο της Λατινικής Αμερικής - Η Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο - Η Ρίβερ ισοφάρισε στο 68' με τον Πράτο και στην παράταση παίζοντας από το 92' με παίκτη παραπάνω κυριάρχησε πλήρως με τους Κιντέρο (110'), Μαρτίνεζ (122') να της χαρίζουν τον τίτλο - Δείτε όλα τα γκολ

boca_main2

Μετά από μια πραγματική μάχη που κρίθηκε στην παράταση η Ρίβερ Πλέιτ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες - Η αποβολη του Μπάριος στο 92' άλλαξε τα δεδομένα και τα γκολ του Κιντέρος (110'), Μαρτίνεζ (122') έδωσε τον τίτλο στην Ρίβερ - Στην κανονική διάρκεια η  Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο και στο 68' ο Πράτο ισοφάρισε για την Ρίβερ

4648786

Στο 36' ο Νούνιτς πάγωσε την Τούμπα ανοίγοντας το σκορ για την Λάρισα - Στο 45'+2' ο Πρίγιοβιτς με π'έναλτι που κέρδισε ο ίδιος, αλλά και την αποβολή του Καρανίκα, ισοφάρισε σε 1-1 - Στο 69' ο Ακπόμ πέτυχε το 2-1 για τον Δικέφαλο