Τέλος ο Μίχελ από αθλητικός διευθυντής του ΠΑΟΚ

4597330

Ο Λούμπος Μίχελ αποτελεί και επίσημα παρελθόν από τη θέση του αθλητικού διευθυντή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, με την παραίτησή του να γίνεται αποδεκτή, ενώ συνεχίζει σε ρόλο εξωτερικού συμβούλου - Ο Μάριο Μπράνκο στην θέση το

Το τέλος του Λούμπος Μίχελ από τη θέση του αθλητικού διευθυντή φέρνει σε πρώτο πλάνο τον Μάριο Μπράνκο, ο οποίος θα αναλάβει τα καθήκοντά του, με τον Σλοβάκο να παραμένει σε θέση εξωτερικού συμβούλου για θέματα ποδοσφαίρου στο πλευρό του ΠΑΟΚ και του Ιβάν Σαββίδη.

Αναλυτικά τα όσα αναφέρει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ:

«Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει πως έγινε δεκτή η παραίτηση που υπέβαλε ο Λούμπος Μίχελ από τη θέση του μέλους του Δ.Σ. και του Αθλητικού Διευθυντή.

Ο κ.Μίχελ θα παραμείνει σε θέση εξωτερικού συμβούλου για θέματα ποδοσφαίρου και τη θέση του Αθλητικού Διευθυντή αναλαμβάνει ο Μάριο Μπράνκο. Η συμβολή του κ.Μίχελ τα τελευταία τρία χρόνια ήταν σημαντική και τον ευχαριστούμε θερμά».

Στα πάνω της η Γουλβς, αφού μετά τη νίκη κόντρα στην Τσέλσι, επικράτησε και της Νιουκάστλ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ με γκολ του Ντόχερτι στο 94' (2-1).

river_main

Στην ουδέτερη Μαδρίτη Ρίβερ και Μπόκα αυτή τη φορά διαφήμισαν το ποδόσφαιρο της Λατινικής Αμερικής - Η Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο - Η Ρίβερ ισοφάρισε στο 68' με τον Πράτο και στην παράταση παίζοντας από το 92' με παίκτη παραπάνω κυριάρχησε πλήρως με τους Κιντέρο (110'), Μαρτίνεζ (122') να της χαρίζουν τον τίτλο - Δείτε όλα τα γκολ

boca_main2

Μετά από μια πραγματική μάχη που κρίθηκε στην παράταση η Ρίβερ Πλέιτ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες - Η αποβολη του Μπάριος στο 92' άλλαξε τα δεδομένα και τα γκολ του Κιντέρος (110'), Μαρτίνεζ (122') έδωσε τον τίτλο στην Ρίβερ - Στην κανονική διάρκεια η  Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο και στο 68' ο Πράτο ισοφάρισε για την Ρίβερ

4648786

Στο 36' ο Νούνιτς πάγωσε την Τούμπα ανοίγοντας το σκορ για την Λάρισα - Στο 45'+2' ο Πρίγιοβιτς με π'έναλτι που κέρδισε ο ίδιος, αλλά και την αποβολή του Καρανίκα, ισοφάρισε σε 1-1 - Στο 69' ο Ακπόμ πέτυχε το 2-1 για τον Δικέφαλο

11
4648156

Ως το 89' το ματς ήταν 2-0 και όλα έδειχναν ένα... ήρεμο φινάλε στη νίκη του Ατρομήτου, που τον ξαναέφερε στη 2η θέση! - Τελικά ένα φεστιβάλ γκολ σε 5 λεπτά διαμόρφωσε το χορταστικό 4-2 των γηπεδούχων κόντρα στον Άρη, που στο 1-0 έχασε πέναλτι με τον Γιουνές! - Δύο γκολ ο Κουλούρης, από ένα Σάκιτς, Ενσικουλού για τους νικητές!