Το νέο τεύχος ΜΑΘΕ ΦΑΕ ΖΗΣΕ κυκλοφόρησε και μας προετοιμάζει για την εποχή που ανθίζει η φύση και η καρδιά μας!
Δύσκολες αποστολές για ΑΕΚ-Προμηθέα στο Basketball Champions League
Δύσκολες αποστολές για ΑΕΚ-Προμηθέα στο Basketball Champions League
Η ΑΕΚ φιλοξενεί στο ΟΑΚΑ (19:30, Novasports 2) τη Λιετκαμπέλις - Ο Προμηθέας αντιμετωπίζει τη Νεπτούνας εκτός έδρας
Αντιμέτωποι με ομάδες από τη Λιθουανία τίθενται ΑΕΚ και Προμηθέας στο σημερινό μενού του Basketball Champions League.
Η κάτοχος του τίτλου για τον τρίτο όμιλο φιλοξενεί στο ΟΑΚΑ (19:30, Novasports 2) τη Λιετκαμπέλις χωρίς τους Μέις, Ξανθόπουλο, Καββαδά και πιθανότατα Σάκοτα με στόχο την πέμπτη σερί νίκη της στη διοργάνωση. Μάλιστα στη δωδεκάδα αναμένεται να συμπεριληφθεί ο 16χρονος Στέργιος Πράπας λόγω λειψανδρίας.
Ο Προμηθέας, που προέρχεται από την πρώτη του ήττα στον τέταρτο όμιλο, αντιμετωπίζει τη Νεπτούνας εκτός έδρας. Ο Μάκης Γιατράς έχει να αντιμετωπίσει τους τραυματισμούς των Οκτάβιους Έλις και Λάνγκστον Χολ, ενώ ακόμη δεν έχει ενσωματωθεί ο Τζέικ Όντουμ, που θα ενισχύσει την ομάδα της Πάτρας στα γκαρντ.
Α’ Όμιλος
Μπάνβιτ-Άνβιλ 19:00
Λούντβιγκσμπουργκ-Μούρθια 21:00
Βέντσπιλς-Νίζνι (14/11, 19:00)
Λε Μαν-Αβελίνο (14/11, 21:30)
Βαθμολογία: Μούρθια 5-0, Αβελίνο 4-1, Μπάνβιτ 3-2, Νίζνι 2-3, Άνβιλ 2-3, ΛεΜαν 2-3, Βέντσπιλς 2-3, Λούντβιγκσμπουργκ 0-5.
Β’ Όμιλος
Χάποελ Χολόν-Βόννη 19:00
Η κάτοχος του τίτλου για τον τρίτο όμιλο φιλοξενεί στο ΟΑΚΑ (19:30, Novasports 2) τη Λιετκαμπέλις χωρίς τους Μέις, Ξανθόπουλο, Καββαδά και πιθανότατα Σάκοτα με στόχο την πέμπτη σερί νίκη της στη διοργάνωση. Μάλιστα στη δωδεκάδα αναμένεται να συμπεριληφθεί ο 16χρονος Στέργιος Πράπας λόγω λειψανδρίας.
Ο Προμηθέας, που προέρχεται από την πρώτη του ήττα στον τέταρτο όμιλο, αντιμετωπίζει τη Νεπτούνας εκτός έδρας. Ο Μάκης Γιατράς έχει να αντιμετωπίσει τους τραυματισμούς των Οκτάβιους Έλις και Λάνγκστον Χολ, ενώ ακόμη δεν έχει ενσωματωθεί ο Τζέικ Όντουμ, που θα ενισχύσει την ομάδα της Πάτρας στα γκαρντ.
Α’ Όμιλος
Μπάνβιτ-Άνβιλ 19:00
Λούντβιγκσμπουργκ-Μούρθια 21:00
Βέντσπιλς-Νίζνι (14/11, 19:00)
Λε Μαν-Αβελίνο (14/11, 21:30)
Βαθμολογία: Μούρθια 5-0, Αβελίνο 4-1, Μπάνβιτ 3-2, Νίζνι 2-3, Άνβιλ 2-3, ΛεΜαν 2-3, Βέντσπιλς 2-3, Λούντβιγκσμπουργκ 0-5.
Β’ Όμιλος
Χάποελ Χολόν-Βόννη 19:00
Βενέτσια-Ναντέρ 21:30
Όπαβα-Τενερίφη (14/11, 19:00)
ΠΑΟΚ-Φρίμπουργκ (14/11, 19:30)
Βαθμολογία: Τενερίφη 5-0, Βενέτσια 4-1, Χολόν 3-2, Ναντέρ 2-3, ΠΑΟΚ 2-3, Βόννη 2-3, Φρίμπουργκ 1-4, Όπαβα 1-4.
Γ’ Όμιλος
ΑΕΚ-Λιετκαμπέλις 19:00
Ντιζόν-Αντβέρπ 21:30
Μπάμπεργκ-Χάποελ Ιερουσαλήμ (14/11, 21:00)
Φουενλαμπράδα-Νίμπουρκ (14/11, 21:30)
Βαθμολογία: Χάποελ 4-1, ΑΕΚ 4-1, Φουενλαμπράδα 3-2, Μπάμπεργκ 3-2, Αντβέρπ 2-3, Λιετκαμπέλις 2-3, Ντιζόν 1-4, Νίμπουρκ 1-4.
Δ’ Όμιλος
Νεπτούνας-Προμηθέας Πάτρας 19:00
Ολίμπια Λιουμπλιάνα-Μπαϊρόιτ 21:30
Οστάνδη-Μπεσίκτας (14/11, 21:30)
Βίρτους Μπολόνια-Στρασμπούρ (14/11, 21:30)
Βαθμολογία: Μπολόνια 5-0, Στρασμπούρ 4-1, Προμηθέας 4-1, Νεπτούνας 3-2, Μπαϊρόιτ 1-4, Ολίμπια 1-4, Μπεσίκτας 1-4, Οστάνδη 1-4.
Πηγή: sport-fm.gr
Όπαβα-Τενερίφη (14/11, 19:00)
ΠΑΟΚ-Φρίμπουργκ (14/11, 19:30)
Βαθμολογία: Τενερίφη 5-0, Βενέτσια 4-1, Χολόν 3-2, Ναντέρ 2-3, ΠΑΟΚ 2-3, Βόννη 2-3, Φρίμπουργκ 1-4, Όπαβα 1-4.
Γ’ Όμιλος
ΑΕΚ-Λιετκαμπέλις 19:00
Ντιζόν-Αντβέρπ 21:30
Μπάμπεργκ-Χάποελ Ιερουσαλήμ (14/11, 21:00)
Φουενλαμπράδα-Νίμπουρκ (14/11, 21:30)
Βαθμολογία: Χάποελ 4-1, ΑΕΚ 4-1, Φουενλαμπράδα 3-2, Μπάμπεργκ 3-2, Αντβέρπ 2-3, Λιετκαμπέλις 2-3, Ντιζόν 1-4, Νίμπουρκ 1-4.
Δ’ Όμιλος
Νεπτούνας-Προμηθέας Πάτρας 19:00
Ολίμπια Λιουμπλιάνα-Μπαϊρόιτ 21:30
Οστάνδη-Μπεσίκτας (14/11, 21:30)
Βίρτους Μπολόνια-Στρασμπούρ (14/11, 21:30)
Βαθμολογία: Μπολόνια 5-0, Στρασμπούρ 4-1, Προμηθέας 4-1, Νεπτούνας 3-2, Μπαϊρόιτ 1-4, Ολίμπια 1-4, Μπεσίκτας 1-4, Οστάνδη 1-4.
Πηγή: sport-fm.gr
Ακολουθήστε το protothema.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Protothema.gr
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Protothema.gr
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Ειδήσεις
Δημοφιλή
Σχολιασμένα