Αφεντικό στην Πορτογαλία η Μπενφίκα μετά το 1-0 επί της Πόρτο

Το γκολ του Σεφέροβιτς ήταν αυτό που έκρινε το ντέρμπι στην Πορτογαλία, με την Μπενφίκα να κερδίζει 1-0 την Πόρτο και να περνά στην κορυφή!

sefe_0
Η Μπενφίκα έγινε αφεντικό στην Πορτογαλία, επικράτησε 1-0 της Πόρτο στη Λισαβόνα και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τη Μπράγκα. Ματς χωρίς θέαμα, φουλ τακτική κι ένα γκολ έκρινε την αναμέτρηση. Στο 62ο λεπτό ο Πίσι μοίρασε ιδανικά στον Σεφέροβιτς, οποίος μέσα από την περιοχή με ιδανικό τελείωμα νίκησε τον Κασίγιας. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι μέχρι το 82ο λεπτό, όταν ο Λεμά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Η Πόρτο πίεσε, αλλά Βλαχοδήμος και άμυνα κράτησαν το μηδέν. Ο Σάμαρης πήρε τη θέση του σκόρερ στις καθυστερήσεις.

Goal | Golo Seferovic: Benfica (1)-0 FC Porto (Liga 18/19 #7)