Κίνα: Στην πόλη Σιάν ο διεθνής Μαραθώνιος

marathon

Η οργανωτική επιτροπή θα επιλέξει 15.000 δρομείς μαραθωνίου και 10.000 δρομείς αγώνες μισού μαραθωνίου μέσω ενός συστήματος κλήρωσης

Στην πόλη Σιάν θα πραγματοποιηθεί στις 20 Οκτωβρίου ο διεθνής μαραθώνιος ο οποίος θα περιλαμβάνει μαραθώνιο, ημιμαραθώνιο και δρόμο 5 χλμ. Οι ενδιαφερόμενοι δρομείς μπορούν να εγγραφούν μέσω της επίσημης ιστοσελίδας (www.xian42195.com) στις 27 Αυγούστου. Η οργανωτική επιτροπή θα επιλέξει 15.000 δρομείς μαραθωνίου και 10.000 δρομείς αγώνες μισού μαραθωνίου μέσω ενός συστήματος κλήρωσης.

Η Σιάν είναι μία από τις πλέον πλούσιες αρχαιολογικά περιοχές. Στο έδαφός της ανακαλύφθηκε ο περίφημος «Πήλινος Στρατός», ο οποίος αποτελείται από 6.000 αγάλματα στρατιωτών του πεζικού φτιαγμένα από τερακότα.

Δείτε πόσα δολάρια κέρδισε ο 20χρονος Έλληνας τενίστας μετά τον θρίαμβο επί του σπουδαίου Ελβετού αντιπάλου του - Επόμενος αντίπαλος ο Ισπανός Αγκούτ - Το χρονικό της μεγάλης νίκης με 3-1 σετ, που έφερε την πρόκριση στους «8» του Αυστραλιανού Open

14
4689122

Με τον Στρέλνιεκς να μιλά στα κρίσιμα και τον Μιλουτίνοφ να ήταν... πύργος, ένας τραγικός επιθετικά Ολυμπιακός νίκησε στην παράταση τον μαχητικό Χολαργό, ο οποίος έφτασε κοντά στο «μπαμ»!