Βίντεο: Φιλική νίκη με Τορίνο η Λίβερπουλ

liv

Μετά την Νάπολι, η Λίβερπουλ νίκησε και την Τορίνο σε φιλικό με 3-1. Φιρμίνο, Βαϊνάλντουμ, Στάριτζ τα γκολ

Την προηγούμενη φορά που έπαιξε φιλικό με ιταλική ομάδα η Λίβερπουλ είχε πετύχει πέντε γκολ [Νάπολι] και τώρα σταμάτησε στα τρία. Η ομάδα του Γίργκεν Κλοπ ήταν ανώτερη από την Τορίνο του Βάλτερ Ματσάρι και επιβλήθηκε με 3-1 σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Anfield. Στο 21' ο Φιρμίνο με σουτ που κόντραρε έκανε το 1-0 και τρία λεπτά μετά έδωσε ασίστ στον Βαϊνάλντουμ που τελείωσε τη φάση στο τετ-α-τετ (2-0). Στο 31' ο Αντρέα Μπελότι ύστερα από σέντρα του Ντε Σιλβέστρι από δεξιά μείωσε με κεφαλιά σε 2-1 και με τον ίδιο τρόπο ύστερα από σέντρα του Σακίρι, ο Στάριτζ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

video placeholder

Πηγή: gazzetta.gr

Ξεκίνημα με ισοπαλίες: Ίντερ-Σλάβια Πράγας 1-1 και Λιόν-Ζενίτ 1-1 - Σε εξέλιξη Τσέλσι-Βαλένθια 0-0 (Α' ημίχρονο, COSMΟΤΕsport 6),  Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 4-1 (Α' ημίχρονο, COSMΟΤΕsport 9), Νάπολι-Λίβερπουλ 0-0 (Α' ημίχρονο, COSMΟΤΕsport 3),  Άγιαξ-Λιλ 1-0 (Α' ημίχρονο, COSMΟΤΕsport 8), Μπενφίκα-Λειψία 0-0 (Α' ημίχρονο, COSMΟΤΕsport 7) και  Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα 0-0 (Α' ημίχρονο, COSMΟΤΕsport 2)

inter_slavia_2

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του ματς - Με γκολ του Μπαρέλα στο 92' η κακή Ίντερ ισοφάρισε την εξαιρετική Σλάβια Πράγας που είχε το προβάδισμα απ' το 63' και την υπεροχή σε όλο το παιχνίδι, με τις δυο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό στην πρεμιέρα του Champions League

greecevolley

Για ενάμιση σετ η Εθνική ομάδα ήταν σε τροχιά πρόκρισης στις 16 καλύτερες ομάδες του Ευρωβόλεϊ, ωστόσο η Πορτογαλία κατάφερε να αλλάξει τη ροή του αγώνα και επικρατώντας με 3-1 να έχει πλέον αυτή το πάνω χέρι, αν και όλα θα κριθούν στο αυριανό ματς Πορτογαλία-Ρουμανία