Βίντεο: Νέα νίκη των Μπακς - Tα καλύτερα του Αντετοκούνμπο με Σίξερς

Οι Μιλγουόκι Μπακς ανέβηκαν στο 34-29 μετά τη νίκη επί των Σίξερς με 118-100, σ' ένα ματς όπου ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 34 πόντους

Αν κι οι Μπακς βρέθηκε στο -19, στο τρίτο 12λεπτο με επί μέρους σκορ 33-14, κατάφεραν και γύρισαν το ματς παίρνοντας τη νίκη με 118-110 επί των Σίξερς.

Τα «ελάφια» βρίσκονται πλέον στο 34-19, ενώ η ομάδα από τη Φιλαδέλφεια έπεσε στο 34-28 κι η μεταξύ τους μάχη για το όσο το δυνατόν καλύτερο πλασάρισμα στα πλέι οφ συνεχίζεται.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιξε 42 λεπτά, είχε 35 πόντους (14/23 δίποντα, 1/1 τρίποντα, 6/10 βολές), 9 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ενώ είχε ακόμα δύο κλεψίματα και ένα μπλοκ.

Από την άλλη, ο Μπλέντσο είχε 22 πόντους κι ο Πάρκερ 13.

Για τους Σίξερς, ο Εμπίντ είχε 19 πόντους κι ο Σάριτς 25.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-43,29-29,33-14,25-24

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, κόντρα στους Σίξερς, έπαιξε 42 λεπτά, είχε 35 πόντους (14/23 δίποντα, 1/1 τρίποντα, 6/10 βολές), 9 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ενώ είχε ακόμα δύο κλεψίματα και ένα μπλοκ.

Ο Ολυμπιακός κληρώθηκε με Λεβαδειακό, Παναχαϊκή και Άρη Αβάτου, η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει Λαμία, Απόλλωνα Λάρισας και Βόλο, ενώ ο Παναθηναϊκός θα βρεθεί αντίπαλος με Παναιτωλικό, Κισσαμικό και Ιεράπετρα