Οι 14 ομάδες που έχουν προκριθεί στους «16» του Eurobasket

Με το τέταρτο παιχνίδι της φάσης των ομίλων να έχει ολοκληρωθεί, έγιναν γνωστές και οι 13 ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Eurobasket

Με μια αγωνιστική να απομένει για την ολοκλήρωση των ομίλων του Eurobasket, έγιναν γνωστές οι 14 ομάδες που έχουν ήδη προκριθεί στους «16» της διοργάνωσης και θα δώσουν ραντεβού στην Κωνσταντινούπολη.

Γ' και Δ' Όμιλος «κλείδωσαν», όσον αφορά την τετράδα που προκρίθηκε στον επόμενο γύρο και απομένουν ο «τελικός» της Εθνικής μας Ομάδας με την Πολωνία (06/09, 17:30) και μια θέση στον Β' Όμιλο μεταξύ Γεωργίας - Ουκρανίας.

Πηγή: gazzetta.gr

Η Λιλ δεν κατάφερε να λυγίσει εντός έδρας την Ρεμς και μάλιστα χρειάστηκε το τελευταίο λεπτό για να πάρει την ισοπαλία (1-1). Μοιρασιά στο Στρασμπούρ - Καέν.

wol2

Στα πάνω της η Γουλβς, αφού μετά τη νίκη κόντρα στην Τσέλσι, επικράτησε και της Νιουκάστλ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ με γκολ του Ντόχερτι στο 94' (2-1).

river_main

Στην ουδέτερη Μαδρίτη Ρίβερ και Μπόκα αυτή τη φορά διαφήμισαν το ποδόσφαιρο της Λατινικής Αμερικής - Η Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο - Η Ρίβερ ισοφάρισε στο 68' με τον Πράτο και στην παράταση παίζοντας από το 92' με παίκτη παραπάνω κυριάρχησε πλήρως με τους Κιντέρο (110'), Μαρτίνεζ (122') να της χαρίζουν τον τίτλο - Δείτε όλα τα γκολ

boca_main2

Μετά από μια πραγματική μάχη που κρίθηκε στην παράταση η Ρίβερ Πλέιτ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες - Η αποβολη του Μπάριος στο 92' άλλαξε τα δεδομένα και τα γκολ του Κιντέρος (110'), Μαρτίνεζ (122') έδωσε τον τίτλο στην Ρίβερ - Στην κανονική διάρκεια η  Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο και στο 68' ο Πράτο ισοφάρισε για την Ρίβερ