Ολυμπιακός: Μπουχαλάκης τριετίας στη Νότιγχαμ Φόρεστ

Η αγγλική ομάδα ανακοίνωσε την απόκτηση του Ανδρέα Μπουχαλάκη με τριετές συμβόλαιο συνεργασίας

Όταν ο Ανδρέας Μπουχαλάκης ταξίδεψε στις αρχές του περασμένου μήνα στην Αγγλία για δοκιμαστεί από την Νότιγχαμ, η αίσθηση που υπήρχε ήταν πως ο Έλληνας μέσος αν έπειθε θα πήγαινε ως δανεικός στην ιστορική ομάδα.

Σήμερα όμως η Φόρεστ ανακοίνωσε την απόκτηση του για τα επόμενα τρία χρόνια με κανονική μεταγραφή, ενώ στην επίσημη ιστοσελίδα της άλλοτε πρωταθλήτριας Ευρώπης γίνεται μνεία για το ποδοσφαιρικό παρελθόν του Κρητικού άσου, που θα είναι ο δεύτερος Έλληνας στο ρόστερ της καθώς από πέρσι αγωνίζεται εκεί ο Απόστολος Βέλλιος.

Με γκολ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων η Τσέλσι στέρησε την πρώτη νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» από το 2012 - Χαμός στους πάγκους στο φινάλε, προκάλεσε τον Μουρίνιο μέλος του επιτελείου του κόουτς των Λονδρέζων!

037a5ee0-panathinaikos-bench-thema-score-625x375

Ο Τσάβι Πασκουάλ θέλει να δημιουργήσει έναν Παναθηναϊκό με πολλούς πρωταγωνιστές και η στατιστική τον δικαιώνει! Στις πρώτες τρεις αγωνιστικές οι “πράσινοι” είναι η ομάδα με τον μεγαλύτερο επιθετικό πλουραλισμό σε ολόκληρη την Ευρωλίγκα.

Real

Νέα ήττα (με τη βοήθεια και του VAR) με 1-2 μέσα στο Σαντιάγο Μπερναμπέου από τη Λεβάντε, με τον Χουλέν Λοπετέγκι πλέον στο χείλος του γκρεμού! - Τρία δοκάρια για τους «Μερένχες», οι οποίοι έσπασαν αρνητικό ρεκόρ με 481 λεπτά χωρίς γκολ