Ολυμπιακός: Νίκησε τον ΟΦΗ, έχασε τον Σαβιόλα για την Γιουνάιτεντ

Η εύκολη νίκη με 4-0 επί των Κρητικών και το χατ-τρικ του Σέποβιτς επισκιάστηκαν από τον τραυματισμό του Αργεντίνου επιθετικού στο α΄ ημίχρονο

Ναι ο Ολυμπιακός νίκησε 4-0 τον ΟΦΗ στην Κρήτη με μια καλή εμφάνιση σε μια δύσκολη έδρα, αλλά…!

Υπάρχει, ένα μεγάλο «αλλά» το οποίο ήρθε να μετριάσει την χαρά από το «τρίποντο» στο «Θ. Βαρδινογιάννης». Ο τραυματισμός του Σαβιόλα!

Ο Αργεντινός άσος ένιωσε ενοχλήσεις στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης και ζήτησε άμεσα αλλαγή. Οι πρώτες εκτιμήσεις του ιατρικού επιτελείου του Ολυμπιακού κάνουν λόγο για πρόβλημα στον ορθρό μηριαίο που θέτει σε κίνδυνο τη συμμετοχή του στο παιχνίδι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Σέποβιτς ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στη θέση του Σαβιόλα και πέτυχε τρία τέρματα! Το πρώτο γκολ του Μασάντο.