Δολοφονία Καρολάιν

Στο ρελαντί το Περιστέρι!

Πολύ καλή του άμυνα και τις σωστές επιλογές στην επίθεση

Το Περιστέρι έχοντας ως "όπλα" την πολύ καλή του άμυνα και τις σωστές επιλογές στην επίθεση, πέρασε από το κλειστό του Αγίου Θωμά επικρατώντας του Αμαρουσίου με 55-67 και πανηγύρισε την πέμπτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα εν αντιθέσει με τους γηπεδούχους που μετράνε μόνο ήττες.

Τρία λεπτά χρειάστηκε στην δεύτερη περίοδο το Περιστέρι για να ξεφύγει με 13 πόντους (12-25). Το Μαρούσι απάντησε προσωρινά και  στα μισά του δεκάλεπτου μείωσε σε 20-27. Η συνέχεια όμως άνηκε και  στους φιλοξενούμενους που με τρίποντο του Νώτα Παπαντωνίου έφτασε στο  19' στο συν  15 (23-38).