Serie A: Βαθμός... γοήτρου για τη Σαμπντόρια, 2-2 με τη Σασουόλο - Δείτε τα γκολ

Την ισοπαλία απέναντι στη Σασουόλο κατάφερε να αποσπάσει η Σαμπντόρια στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της στη Serie A για το 2023

Collage_Maker-27-May-2023-12-56-AM-1640
Αντίο με... ισοπαλία είπε στη Serie A το «Stadio Luigi Ferraris», με την υποβιβασμένη Σαμπντόρια να μένει στο 2-2 απέναντι στη Σασούολο. Με τον Μάριο Οικονόμου στο βασικό σχήμα (αγωνίστηκε για 68 λεπτά), οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 8΄της αναμέτρησης με σκόρερ τον Γαμπιαντίνι, όμως πολύ σύντομα οι Νεροβέρντι έφεραν τα πάνω - κάτω.

Αρχικά στο 9΄ ο Μπεράρντι ισοφάρισε για το 1-1, προτού ο Ματέους Ενρίκε ολοκληρώσει την ανατροπή μόλις δυο λεπτά αργότερα. Το αυτογκόλ του Έρλιτς στο 78΄ωστόσο έσωσε τον βαθμό... γοήτρου για τη Σάμπντορία που απέφυγε με αυτόν τον τρόπο μια δεύτερη διαδοχική ήττα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cswihxsi06s1)

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 37ης αγωνιστικής της Serie A:

* Η Γιουβέντους έχει τιμωρηθεί πρωτόδικα με αφαίρεση 10 βαθμών

Εκλογές 2023: Μητσοτάκης: Έδωσε το σύνθημα για τη νέα κάλπη - «25 Ιουνίου ψηφίζουμε, δεν πάμε παραλία»

Εκλογές 2023 - ΣΥΡΙΖΑ: «Λίφτινγκ» με πρόσωπα της εμπιστοσύνης του Τσίπρα - Εκλογική επιτροπή με Φαραντούρη, Βουτυράκου, Γεροτζιάφα

Πόλεμος στην Ουκρανία: Ρώσοι ακροδεξιοί θέλουν ανατροπή του Πούτιν και πολεμούν στο πλευρό του Κιέβου

----------------

Εκλογές 2023

Οδηγός εκλογών 2023: Πως ψηφίζω - Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για την ΝΕΑ εκλογική αναμέτρηση

Εκλογές 2023:
Όλες οι ειδήσεις για την ΝΕΑ εκλογική αναμέτρηση, τον προεκλογικό αγώνα των κομμάτων, τις δημοσκοπήσεις, τα αποτελέσματα των εκλογών, τα exit polls.