Λουτσέσκου: Νέο ξέσπασμα για διαιτησία και VAR

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου αναφέρθηκε στη διαιτησία του αγώνα με τον Λεβαδειακό και για το VAR

Lucesku
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-2 του Λεβαδειακού για την 20η αγωνιστική της Superleague και ο Ραζβάν Λουτσέσκου ξέσπασε σε δηλώσεις του μετά το ματς.

Συγκεκριμένα αναφέρθηκε στη διαιτησία του αγώνα, στο VAR αλλά και στις ομάδες της Αθήνας.

Δείτε ΕΔΩ το βίντεο με τις δηλώσεις.

«Όταν υπάρχουν αυτές οι αποφάσεις είναι φυσιολογικό να χάνεις το μυαλό σου. Αυτό συμβαίνει με μας, όχι με τις ομάδες τις Αθήνας. Πείτε μου ένα πέναλτι που δεν τους δόθηκε. Σε εμάς το VAR κάλεσε τον διαιτητή για να διορθώσει την απόφαση και παρόλα αυτά δόθηκε. Να πούμε ''φτάνει'', να παιχθεί το ποδόσφαιρο με τον τρόπο που πρέπει».

Στη συνέχεια είπε: «Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν τόσο καλοί μετά από τη φάση του πέναλτι, ήμασταν τυχεροί που σκοράραμε το δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε διαφορετική εικόνα όμως εκεί που στεκόμαστε είναι οι διαιτητικές αποφάσεις.

Δεν αρκεί ένα κλεμμένο πρωτάθλημα ή τελικός; Είπαμε ότι δεν παλεύουμε για το πρωτάθλημα. Δεν είμαστε η καλύτερη ομάδα στον κόσμο τη δεδομένη στιγμή, προσπαθούμε να βελτιωθούμε αλλά πρέπει να υπάρξει μία διαφορετική μεταχείριση».

Ανδραβίδα: Νεκρός ο ένας από τους δυο πιλότους του Phantom - Συνεχίζονται οι έρευνες

Έβρος: «Ξέχασα να πω… πέθανε και ένα κοριτσάκι και λέγεται Μαρία» - Η απίστευτη κατάθεση της Μπαϊντά

Καιρός: Η πρόβλεψη Καλλιάνου για χιόνια στις... βάρκες της Πεντέλης - Πού και πότε θα πέσουν