Πήρε βαθμό μετά από 10 σερί ήττες στη Serie A η Βερόνα, «σώθηκε» στις καθυστερήσεις η Αταλάντα

H Τορίνο έμεινε στο 1-1 με τη Βερόνα και η Αταλάντα στο 2-2 με τη Σπέτσια στη Serie A

26647807
Το γκολ του Πάσαλιτς στις καθυστερήσεις (90+2’) επέτρεψε στην Αταλάντα να πάρει ένα βαθμό από ένα ματς που έμοιαζε χαμένο και να αποφύγει έτσι την τέταρτη στη σειρά ήττα στο πρωτάθλημα, ολοκληρώνοντας με ισοπαλία (2-2) την εκτός έδρας αναμέτρησή της Σπέτσια.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cpjit4i64euh)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cpjiohl5klk9)

Μετά τα γκολ που πέτυχαν στα πρώτα 45' οι Γκιάσι (8') και Ντζόλα (31'), στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γκασπερίνι μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση με παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο. Πρώτα (77’) με τον Χόιλουντ και στη συνέχεια με τον Πάσαλιτς . Πριν (62΄) μέσω VAR ακυρώθηκε γκολ των γηπεδούχων με τον Αμπαντού για οφσάιντ.

Ο Δημήτρης Νικολάου αγωνίστηκε με τη Σπέτσια σε όλη την διάρκεια του αγώνα και τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα στο 83’. Βαθμό μετά από 10 σερί ήττες για την Βερόνα, στην επίσκεψή της στο Τορίνο (1-1). Μία ισοπαλία αντανακλά την ουσιαστική ισορροπία στον αγωνιστικό χώρο.

Η Βερόνα, αποφασισμένη να βάλει τέλος στην ελεύθερη πτώση, μπήκε μπροστά στο σκορ (45’) με τον Ντούριτς, αλλά η Τορίνο ισοφάρισε (64’) με εξαιρετικό γκολ του Ρώσου Μίραντσουκ.