Basket League, Καρδίτσα - Κολοσσός 59-57: Νίκη με buzzer beater τρίποντο πίσω από το κέντρο - Δείτε βίντεο

Με ένα αδιανόητο buzzer beater τρίποντο στην εκπνοή πίσω από το κέντρο, η Καρδίτσα επικράτησε του Κολοσσού με 59-57 και έκανε την πρώτη της νίκη στη Βasket League

Triponto2
Σε ένα ματς θρίλερ στο κλειστό «Γιάννης Μπουρούσης», η Καρδίτσα επικράτησε με 59-57 του Κολοσσού, αφού ο Μπέιτμον ευστόχησε σε τρελό τρίποντο από το κέντρο στην εκπνοή.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnmlxdwdihwp)

Oι δύο ομάδες ήταν πολύ άστοχες στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης, με το σκορ να γράφει 5-2 υπέρ της Καρδίτσας. Ο Μπιλλής έκανε το 5-11 για τον Κολοσσό, δύο λεπτά για το τέλος της πρώτης περιόδου, με τον Μπέιτμον να διαμορφώνει το αποτέλεσμα του δεκαλέπτου (8-11) για την Καρδίτσα.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου πάτησε γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 14-24 χάρη στο καλάθι του Χρυσικόπουλου, τρία λεπτά πριν το ημίχρονο. Ο Όσμπορν σκόραρε για το 19-31 στο 20'. Η Καρδίτσα τα έσπασε με 0/13 τρίποντα στο ημίχρονο, ενώ ο Κολοσσός είχε 2/8.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnmlhmlhpfw9)

Με τρίποντο του Μπέιτμον η Καρδίτσα μείωσε σε 27-35 στο 23'. Το σύνολο του Αγγέλου μείωσε στον πόντο (36-37) με καλάθι του Τσούκα στον αιφνιδιασμό. Η Καρδίτσα κατάφερε να περάσει μπροστά για το 40-37 με τον Πρίτζετ. Ο Κολοσσός αντέδρασε και έτρεξε σερί 7-0 για να κάνει το 40-44 στο 30' με τον Σταρκς.

Με σουτ μέσης απόστασης ο Όσμπορν έκανε το 49-54 στο 37'. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 52-56 στο 39', όμως ο Μπέιτμον μείωσε στα 28 δευτερόλεπτα σε 54-56. Ο Μπέιτμον πήγε στη γραμμή για τρεις βολές στα 3.7 μετά από φάουλ του Γιαννόπουλου. Έκανε 2/3 και ισοφάρισε σε 56-56. Ο Όσμπορν είχε 1/2 βολές, όμως ο Μπέιτμον ευστόχησε σε τρίποντο πίσω από το κέντρο για τη νίκη των γηπεδούχων.

Τα δεκάλεπτα: 8-11, 19-31, 40-44, 59-57

Βιασμός 12χρονης: «Μου είπε ότι ήταν 17 χρονών και την πίστεψα» λέει ο 33χρονος που συνελήφθη για δύο βιασμούς της ανήλικης

Σωτήρης Τσιόδρας: Τρία κακά και ένα καλό σενάριο για το μέλλον της πανδημίας - Πότε θα χρειαστούμε νέα εμβόλια

Από τον Μπάντι μέχρι τον Ντάμερ - Οι serial killers έχουν «κυριεύσει» τη μικρή οθόνη