Serie A: «Διπλό» με ανατροπή για την Ουντινέζε, 2-1 τη Βερόνα και μια ανάσα από την κορυφή - Δείτε τα γκολ

Οι «Φριουλάνι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 23ο λεπτό όμως κατάφεραν να κάνουν την επική ανατροπή και να πάρουν το... τρίποντο με νικητήριο γκολ στο 90'+3', πανηγυρίζοντας την έκτη συνεχόμενη νίκη τους

udinese
H Ουντινέζε κάνει απίθανη σεζόν, εντυπωσιάζει στη φετινή σεζόν και φλερτάρει με την κορυφή. Η ομάδα του Ούντινε επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Βερόνα, πέτυχε την έκτη διαδοχική της νίκη και βρέθηκε στο -1 από την κορυφή της Serie A.

Ολα έγιναν στο τελευταίο 20λεπτο, με την Ουντινέζε να πιέζει ασφυκτικά και να κάνει την ανατροπή.

Η Βερόνα προηγήθηκε με τον Ντόιγκ στο 23', όμως στην επανάληψη δεν μπόρεσε να κρατήσει μακριά από την περιοχή της τους φιλοξενούμενους. Στο 70' ο Μπέτο πέτυχε το 1-1 και στις καθυστερήσεις (90+3΄) ο Μπιγιόλ διαμόρφωσε το 2-1.

Verona-Udinese 1-2 | Udinese make it six straight wins: Goals & Highlights | Serie A 2022/23

Σε αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής στη Serie A σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Νάπολι-Τορίνο 3-1

Ίντερ-Ρόμα 1-2

Έμπολι-Μίλαν 1-3

Λάτσιο-Σπέτσια 4-0

Λέτσε-Κρεμονέζε 1-1

Σαμπντόρια-Μόντσα 0-3

Σασουόλο-Σαλερνιτάνα 5-0

Αταλάντα-Φιορεντίνα 1-0