Σανς - Adelaide 36ers 124-134: Ήττα-σοκ από ομάδα της Αυστραλίας

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η preseason για τους Σανς που έχασαν σε φιλικό με 134-124 από τους Adelaide 36ers

s1-nba
Τα... καμπανάκια χτύπησαν για τους Σανς από τα ματς της preseason. Το Φοίνιξ παρουσιάστηκε κατώτερο των προσδοκιών και γνώρισε την ήττα με 134-124 από ομάδα της Αυστραλίας, τους Adelaide 36ers. Η ομάδα του Μόντι Γουίλιαμς έμεινε πίσω από το ημίχρονο με 71-59 και στη συνέχεια δεν μπόρεσε να φτάσει στην ανατροπή.

Για το Φοίνιξ που έπαιξε κανονικά με όλους τους βασικούς του (αγωνίστηκαν για 22 λεπτά), ο Έιτον είχε 22 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Μπρίτζες 22 με 7 ριμπάουντ, ο Πέιν σταμάτησε στους 23 πόντους, ο Πολ είχε 6 με 12 ασίστ και πήρε ελάχιστα σουτ, ενώ ο ηγέτης Μπούκερ πέτυχε 13. Oι ήλιοι είχαν 9/34 τρίποντα στο ματς.

Από την πλευρά της ομάδας από την Αυστραλία, ο Ράνταλ έκανε ματσάρα με 35 πόντους και 9 τρίποντα, ενώ ο Φρανκς είχε 32 πόντους με 6 τρίποντα, με τον Κλίβελαντ να προσθέτει 22 πόντους.

Adelaide 36ers vs Phoenix Suns Full Game Highlights | Oct 2 | 2022 NBA Preseason