Σοκάρουν οι εικόνες από τη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» μετά από φωτιά στα πανό - Δείτε βίντεο

Το pyro show των οπαδών του Άγιαξ λίγο πριν την έναρξη του ντέρμπι με την Φέγενορντ, λίγο έλειψε να εξελιχθεί σε τραγωδία

fire
Σοκαριστικά είναι τα πλάνα από τη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα», όταν ένα καθιερωμένο pyro show, στην έναρξη του ντέρμπι ανάμεσα σε Άγιαξ και Φέγενορντ, λίγο έλειψε να εξελιχθεί σε τραγωδία.

Τα πανό άρπαξαν φωτιά, με αποτέλεσμα οπαδοί του Αίαντα να κινδυνεύσουν.

Δυστυχώς στην Ευρώπη του 2022 συνεχίζονται αυτές οι πρακτικές...

Στο αγωνιστικό μέρος η Φέγενορντ προηγήθηκε δύο φορές στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα», όμως ο Άγιαξ έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 3-2

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χάαχ παραμένει στην πρώτη θέση της Eredivisie με 66 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τη δεύτερη Αϊντχόφεν, η οποία έχει ματς λιγότερο και η Φέγενορντ βρίσκεται στην τρίτη θέση με 55 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» την «καυτή» από τα καπνογόνα «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» με τον Σινιστέρα να σκοράρει στο 8' με κεφαλιά, ο Αλέ ισοφάρισε στο 24', όμως ο Τιλ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στη Φέγενορντ στο 28' με το 1-2 να είναι το σκορ του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο 78' ο αρχηγός του Άγιαξ, Ντούσαν Τάντιντς έφερε το ντέρμπι στα ίσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 86' ο Άντονι με σουτ μέσα από την περιοχή «υπέγραψε» τη μεγάλη ανατροπή και χάρισε τους τρεις βαθμούς στον «Αίαντα». Ο Βραζιλιάνος σκόρερ του νικητήριου τέρματος επέστρεψε στα αποδυτήρια πριν το τέλος του ντέρμπι, καθώς αποβλήθηκε με δυο κίτρινες κάρτες σε πέντε λεπτά (88' - 90+3').

Πόλεμος στην Ουκρανία: Νέα επικίνδυνη τροπή με «χορό» πυραύλων – Ο Ζελένσκι προειδοποιεί τη Ρωσία με απώλειες

Πόλεμος στην Ουκρανία - ΗΠΑ: Βάζουν δύσκολα διλήμματα, όσο η Τουρκία «παίζει» με τη Ρωσία

Καιρός: «Παγώνει» η χώρα με χιόνια μέχρι και στο κέντρο της Αθήνας - Πού θα «χτυπήσει» η βαρυχειμωνιά