Championship: Νίκησε η Νότιγχαμ Φόρεστ με τον τερματοφύλακα της να κληρονομεί ένα τεράστιο καρούμπαλο

Ο Μπράις Σάμπα της Νότιγχαμ Φόρεστ συγκρούστηκε σε ανύποπτο χρόνο με παίκτη της Ντέρμπι κι από το χτύπημα αποκόμισε ένα «γιγάντιο» καρούμπαλο στο μέτωπο, αλλά παρ' όλα αυτά συνέχισε κανονικά στο παιχνίδι φορώντας απλά έναν επίδεσμο

notigxam
Σοκαριστικός τραυματισμός και ακόμα πιο σοκαριστικό... ενθύμιο για τον τερματοφύλακα της Νότιγχαμ Φόρεστ, Μπράις Σάμπα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου απέναντι στη Ντέρμπι Κάουντι, ο Κονγκολέζος κίπερ συγκρούστηκε άσχημα στον αέρα με παίκτη των φιλοξενούμενων κι όταν κατάφερε να σηκωθεί μετά τις πρώτες βοήθειες του ιατρικού τιμ, αποκαλύφθηκε το πρωτοφανές καρούμπαλο που αποκόμισε από το χτύπημα.

Όπως είναι φυσικό, οι εικόνες σόκαραν τους φιλάθλους που αντίκρισαν το θέαμα από την τηλεόραση και τα social media και ασφαλώς ανησύχησαν άπαντες για την κατάσταση του Σάμπα, ο οποίος επανήλθε κανονικά στο χορτάρι για το δεύτερο μέρος φορώντας απλά έναν επίδεσμο για να καλύψει το καρούμπαλο.

Για την ιστορία το παιχνίδι έληξε υπέρ της Φόρεστ  με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν την ανοδική πορεία με... φόντο τα play-offs ανόδου. Στο 48' ο Γκράμπαν θα ανοίξει το σκορ, ο Τζόνσον με πέναλτι στο 82' θα γράψει το 2-0 και ο Λόρενς θα μειώσει με πέναλτι στο 88'.

Γεωργαντάς: 15.000 πολίτες εμβολιάστηκαν μετά την επιβολή του προστίμου

Τον Απρίλιο η απόφαση για το ύψος της αύξησης του κατώτατου μισθού, λέει ο Χατζηδάκης