Κάντιθ-Εσπανιόλ 2-2: Σούπερ φινάλε στο «Nuevo Mirandilla» - Δείτε τα γκολ

Η Κάντιθ των δύο ακυρωθέντων γκολ βρήκε το «χρυσό» της νίκης στο 91', αλλά ο Ραούλ Ντε Τομάς στέρησε τη χάρα στο φινάλε χαρίζοντας τον βαθμό στην Εσπανιόλ - Τεσσάρα και σταθερά 3η η Μπέτις

cadiz
Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια έως τώρα στην εφετινή LaLiga προσέφεραν η Κάντιθ και η Εσπανιόλ στο "Nuevo Mirandilla" στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν από ένα γκολ στις καθυστερήσεις, φτάνοντας στο τελικό 2-2, το οποίο όμως δεν «βόλεψε» καμία απ' τις δύο.

Οι Καταλανοί μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο και προηγήθηκαν με το τέρμα του Μορλάνες στο 10'. Στο δεύτερο ημίχρονο ο πολύπειρος Νεγρέδο με ένα γκολ και μία ασίστ προς τον Αλέχο (90'+1'), έφερε τα... πάνω-κάτω για την Κάντιθ που είχε μεγάλη ανάγκη τους βαθμούς για να αρχίσει να «ξεκολλάει» από την «ουρά», όμως η Εσπανιόλ είπε την τελευταία «λέξη» στον αγώνα με το τέρμα του Ντε Τομάς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Resumen de Cádiz CF vs RCD Espanyol (2-2)

Νωρίτερα, η Μπέτις επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα μετά από έναν μήνα, επικρατώντας δια περιπάτου της Αλαβές με 4-0. Με φόρα από την επεισοδιακή πρόκριση στα προημιτελικά του Κόπα Ντελ Ρέι επί της «μισητής» συμπολίτισσας Σεβίλλης, οι Βερδιμπλάνκος είχαν κέφια μπροστά στο κοινό τους και «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ιγκλέσιας έγραψε το 1-0 στο 11' και το 3-0' στο 41', ο Κανάλες μεσολάβησε με ένα φανταστικό σουτ στην αντεπίθεση (29') και ο Χουάνμι έγραψε το τελικό σκορ στο 54', με την ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι να παραμένει στην 3η θέση και στο +4 από Ατλέτικο Μαδρίτης-Σοσιεδάδ που έχουν ματς λιγότερο.

Resumen de Real Betis vs Deportivo Alavés (4-0)

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 21ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της LaLiga έχουν ως εξής:

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 (10΄ Σάνθετ - 4΄, 7΄ Μπενζεμά)

Ελτσε-Βιγιαρεάλ 1-0 (77΄ Μπογέ)

Μπέτις-Αλαβές 4-0 (11΄,41΄ Ιγκλέσιας, 29΄ Κανάλες, 54΄ Χουάνμι)

Κάντιθ-Εσπανιόλ 2-2 (54΄ Νεγρέδο, 90΄+1΄ Αλέχο - 10΄ Μορλάνες, 90΄+5΄ Ντε Τομάς)

Γκάγκα: Έχουν κλειστεί 10.473 ραντεβού εμβολιασμού παιδιών στο Παίδων Πεντέλης

Survivor: Το άδοξο τέλος της σχέσης Κατσαούνη-Μυριέλλας και η διπλή νίκη των Διάσημων - Δείτε βίντεο