Premier League, Γουότφορντ-Τότεναμ 0-1: Λύτρωση στο 96' - Δείτε το γκολ

Με γκολ του Ντάβινσον Σάντσες στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Τότεναμ έκαμψε την αντίσταση της αξιόμαχης Γουότφορντ και πήρε το διπλό από το «Vicarage Road» κι ανέβηκε στη βαθμολογία της Premier League

Tottenham
Φλέρταρε με νέο στραβοπάτημα, ωστόσο στο τέλος ο Σάντσες σαν «Από μηχανής θεός» στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έσωσε την Τότεναμ, χαρίζοντάς της ένα σημαντικό τρίποντο στο «Vicarage Road» και στην έδρα της Γουότφορντ (0-1), στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Premier League.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cgui0baqtki1-sf)

Παρά την υπεροχή που είχε καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, η ομάδα του Αντόνιο Κόντε δυσκολεύτηκε αφάνταστα να νικήσει την καλά οργανωμένη και μαζική άμυνα των γηπεδούχων, με τον 25χρονο Κολομβιανό αμυντικό να χαρίζει το τρίποντο στα «χασομέρια» του αγώνα.

Οι «spurs» ξεκίνησαν δυναμικά, με τους Κέιν και Ρεγκιλόν να απειλούν στο 19' και το 27' αντίστοιχα. Στο 31ο λεπτό, ο πρώτος είχε μια τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όμως η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι της Γουότφορντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Τότεναμ συνέχισε να πιέζει την αντίπαλη άμυνα, με τους γηπεδούχους να έχουν «ταμπουρωθεί» στο δικό τους 1/3 του γηπέδου. Η καλύτερη στιγμή της επανάληψης ήρθε στο 73', όταν το πλασέ του Σον έβγαλε εντυπωσιακά ο Μπάχμαν. Σχεδόν ένα τέταρτο αργότερα, ο αγώνας διεκόπη προσωρινά για περίπου πέντε λεπτά ενός ιατρικού περιστατικού στις εξέδρες του γηπέδου, αφού κάποιος φίλαθλος χρειάστηκε ιατρική βοήθεια.

Λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, και συγκεκριμένα στο 90+6', ο Σάντσες χάρισε το τρίποντο στην Τότεναμ με κοντινή κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Σον, με τους Λονδρέζους να ξεσπούν σε ξέφρενους πανηγυρισμούς!