Στην κορυφή η Τσέλσι μετά το «διπλό» στο Γουότφορντ - Κατέρρευσαν δυο οπαδοί σε «Vicarage Road» και «St. Mary's» - Δείτε τα γκολ

Η Τσέλσι επικράτησε 2-1 της Γουότφορντ  - Το ματς σημαδεύτηκε από την καρδιακή προσβολή που υπέστη οπαδός -  Βαθμό στο 90' η Μπράιτον, ακόμη ένα επείγον περιστατικό στο Σαουθάμπτον

chelsea
Εφιαλτικό το ξεκίνημα στο Vicarage Road, μιας και το παιχνίδι της Γουότφορντ με την Τσέλσι διακόπηκε στο 12ο λεπτό εξαιτίας καρδιακής προσβολής που υπέστη οπαδός της γηπεδούχου.

Ο Αλόνσο ειδοποίησε άμεσα τον διαιτητή και το ιατρικό τιμ άμεσα έδωσε τις πρώτες βοήθειες. Ο φίλαθλος διακομίστηκε άμεσα στο νοσοκομείο με την κατάστασή του να είναι σταθερή! Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι Λονδρέζοι επικράτησαν 2-1 της Γουότφορντ και διατηρήθηκαν στην κορυφή της Premier League.

Στο 29 ο Μάουντ άνοιξε το σκορ κι έγινε ο πρώτος παίκτης της εποχής Τούχελ στους Μπλε που φτάνει διψήφιο αριθμό τερμάτων. Ωστόσο, ο Ντενις στο 43' έφερε το ματς στα ίσα για τους γηπεδούχους. Η Τσέλσι ήταν καλύτερη, πίεσε στην επανάληψη και ο Ζίγιεχ διαμόρφωσε το 2-1.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cg4be7rk3bu1-se)

Βαθμό στο 90' η Μπράιτον, ακόμη ένα επείγον περιστατικό στο «St. Mary's»

Η βραδιά στιγματίστηκε από το καρδιακό επεισόδιο ενός οπαδού στις εξέδρες του γηπέδου της Γουότφορντ, όμως, η ανησυχία μεταφέρθηκε και σε άλλο γήπεδο με διαφορά μίας ώρας.

Στο «St. Mary's», το δεύτερο ημίχρονο ανάμεσα σε Σαουθάμπτον και Λέστερ καθυστέρησε να αρχίσει, λόγω επείγοντος ιατρικού περιστατικού μετά την κατάρρευση ενός φιλάθλου των γηπεδούχων. Αφού το ματς συνεχίστηκε, οι Αλεπούδες εν τέλει απέδρασαν με τον βαθμό χάρη στο γκολ του Μάντισον στο 49', σε ένα ματς με τρία γκολ στο ημίχρονο (3' Μπεντνάρεκ, 34' Άνταμς - 22' Έβανς).

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cg4asazs4wr5-se)

Ίδιο αποτέλεσμα και στα άλλα δύο παιχνίδια, καθώς στη «μάχη» της Ευρώπης η Γουέστ Χαμ έμεινε στο 1-1 με τη Μπράιτον, η οποία βρήκε «χρυσό» buzzer-beater για να πάρει τον βαθμό στο 89' με τον Μοπέ (είχε ανοίξει το σκορ ο Σούτσεκ από το 5'). Χωρίς σκορ έληξε το ματς ανάμεσα σε Γουλβς και Μπέρνλι.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cg4asazic4wp-se)

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Νιούκαστλ-Νόριτς 1-1

Λιντς-Κρίσταλ Πάλας 1-0

Σαουθάμπτον-Λέστερ 2-2

Γουέστ Χαμ-Μπράιτον 1-1

Γουλβς-Μπέρνλι 0-0

Γουότφορντ-Τσέλσι 1-2

Άστον Βίλα-Μάντσεστερ Σίτι 1-2

Έβερτον-Λίβερπουλ 1-4 (Δείτε εδώ τα γκολ