La Liga, Αθλέτικ Μπιλμπάο-Γρανάδα 2-2: «Χρυσός» βαθμός στο Μπιλμπάο - Δείτε τα γκολ

Η Αθλέτικ που έμεινε για 5ο σερί ματς μακριά απ' τη νίκη  ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες -  Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος

Athletic_Bilbao_vs_Granada_CF_2-2
Έναν υπερπολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό, πήρε η Γρανάδα στο «Σαν Μαμές» κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2 στο εναρκτήριο παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής της LaLiga.

Η Αθλέτικ που έμεινε για 5ο σερί ματς μακριά απ' τη νίκη, προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Γκαρθία, όμως η Γρανάδα «απάντησε» εις διπλούν με τους Ματσίς και Μολίνα πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο.

Το αυτογκόλ του Μαξιμιάνο στο 70ό λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, ενώ η Αθλέτικ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Ινίγο Μαρτίνεθ για αντιαθλητικό μαρκάρισμα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από υπόδειξη του VAR.

Resumen de Athletic Club vs Granada CF (2-2)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς της 15ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της ισπανικής LaLiga:

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Γρανάδα 2-2 (10΄ Γκαρθία, 76΄ αυτ. Μαξιμιάνο - 25΄ Ματσίς, 34΄ Μολίνα)