«Άρρωστη» ασίστ από τον Σαλάχ και... 100άρα για τον Μανέ στην Πρέμιερ Λιγκ - Δείτε βίντεο

Μία από τις ασίστ της σεζόν έβγαλε ο Μοχάμεντ Σαλάχ, δημιουργώντας το 100ο τέρμα του Σαντιό Μανέ στην Πρέμιερ Λιγκ - Δείτε βίντεο από το πρώτο και το δεύτερο γκολ της Λίβερπουλ

mane-salah
Με το... αριστερό φαίνεται πως ξεκινάει η θητεία του Κλάουντιο Ρανιέρι στον πάγκο της Γουότφορντ, με τους «κόκκινους» να έχουν πάρει το προβάδισμα και να μοιάζουν με το απόλυτο αφεντικό της συνάντησης (0-2 στο ημίχρονο).

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο, ο Σαλάχ βρέθηκε στην δεξιά πτέρυγα και με μία μαεστρική πάσα με το εξωτερικό έβγαλε τον Μανέ σε θέση βολής, φτάνοντας με τα 100 γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ (Σαουθάμπτον/Λίβερπουλ).

Από εκεί ο Σενεγαλέζος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1. Δείτε το γκολ:

Στο 37' ο Ρομπέρτο Φιρμίνο έκανε το 0-2 μετά από μια τρομερή ενέργεια του Τζέιμς Μίλνερ, ο οποίος ξεκίνησε τη φάση από το κέντρο και κατέληξε στην περιοχή για να βγάλει την ασίστ. Το γκολ του Βραζιλιάνου: