Τα βρήκε... σκούρα η Παρί Σεν Ζερμέν: 2-1 την Ανζέ με πέναλτι του Εμπαπέ στο 87' - Δείτε τα γκολ

Οι Παριζιάνοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 36' - Ισοφάρισαν στο 69 με τον Ντανίλο και πήραν τη νίκη τρία λεπτά πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα

24813062
Τι κι αν έλειπαν ο Μέσι, ο Νεϊμάρ, ο Ντι Μαρία, ο Μαρκίνιος και ο Παρέδες λόγω των προ ημερών συμμετοχών τους στις Εθνικές Ομάδες τους; Για την Παρί Σεν Ζερμέν αρκούσε ξανά ο Κιλιάν Εμπαπέ, ο οποίος «λύγισε» με εύστοχο πέναλτι στο 87' την αντίσταση της πολύ μαχητικής κι εξαιρετικής εφετινής Ανζέ, ολοκληρώνοντας την ανατροπή των Παριζιάνων με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν πολύ... δύσκολα στην ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο, πήραν προβάδισμα στο 36' με τον Φουλζινί και μέχρι το 69ο λεπτό είχαν τον έλεγχο του αγώνα. Το γκολ του Ντανίλο ήταν το σημειο που «ξύπνησε» την Παρί, με τον Εμπαπέ να της χαρίζει εντέλει τη νίκη στο φινάλε.