Copa America, Βραζιλία-Περού 4-0: Επίδειξη δύναμης - Δείτε τα γκολ

Η Σελεσάο έκανε το δύο στα δύο και πέρασε ξανά στην κορυφή του 2ου ομίλου της διοργάνωσης

αλεχ_σαντρο_βραζιλια
Η Βραζιλία έκανε επίδειξή δύναμης κόντρα στο Περού το οποίο φιλοδώρησε με 4 γκολ χωρίς να δεχθεί κανένα για ακόμα ένα ματς και με τη 2η συνεχόμενη νίκη της στο 47ο Copa America πέρασε ξανά στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου την οποία είχε χάσει προσωρινά μετά την ισοπαλία της Κολομβίας με τη Βενεζουέλα.

Η Σελεσάο μπήκε δυνατά με σκοπό να καθαρίσει από νωρίς τον αντίπαλό της και στο 12ο λεπτό ο Άλεξ Σάντρο  εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας του Περού και μετά το γύρισμα του Γκαμπριέλ Ζεσούς με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ. Οι Βραζιλιάνοι παρόλο που έριξαν ταχύτητα μετά το γκολ είχαν ευκαιρίες να πάνε στο ημίχρονο με ακόμη ένα όμως δεν βρήκαν στόχο.

Στο 68ο λεπτό ο MVP της αναμέτρησης  Νεϊμάρ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 2-0, με τη Βραζιλία να πετυχαίνει άλλα δύο γκολ, με τον Ριμπέιρο στο 89ο και τον Ριτσαρλίνσον στο 93ο λεπτό για το τελικό 4-0.