Serie A: Πιο κοντά στα αστέρια η Γιουβέντους - Αγκαλιά με τον τίτλο η Ίντερ - Δείτε τα γκολ

Η Γιουβέντους πήρε το ντέρμπι κόντρα στη Νάπολι (2-1) και προβάδισμα για την τετράδα, με την Ίντερ να συνεχίζει στις νίκες και κόντρα στη Σασουόλο (2-1) πλησιάζοντας κι άλλο την κούπα της Serie A

juvenapoliii
Μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι η Γιουβέντους. Η ομάδα του Αντρέα Πίρλο επικράτησε 2-1 της Νάπολι, ανέβηκε στην 3η θέση και πήρε προβάδισμα για να βρεθεί στο Champions League τη νέα σεζόν.

Ο Ρονάλντο «χτύπησε» στο 13ο λεπτό, ύστερα από ασίστ του Κιέζα και άνοιξε το σκορ για τη «Γηραιά Κυριά», πηγαίνοντας την στα αποδυτήρια με προβάδισμα κόντρα στη Νάπολι.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cahnlbcmegkx-sf)

Στο 73’ ο Μπεντανκούρ μοίρασε την ασίστ στον Ντιμπάλα και εκείνος με τη σειρά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0. Ο Ινσίνιε στο 89’ από την άσπρη βούλα μείωσε σε 2-1, ωστόσο η Γιουβέντους κατάφερε να κρατήσει μέχρι το τέλος τη νίκη.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cahpcan4nk2x-sf)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cahpopx3j3bt-sf)

Αγγίζει το πρωτάθλημα η Ίντερ, η οποία στο άλλο εξ αναβολής ματς της ημέρας λύγισε την αξιόμαχη Σασουόλο με 2-1 ανεβάζοντας για πρώτη φορά φέτος τη διαφορά στους 11 βαθμούς.

Ο Λουκάκου μόλις στο 10ο λεπτό έκανε το 1-0 με κεφαλιά για τους «νερατζούρι» και τους πήγε στην ανάπαυλα με προβάδισμα κόντρα στη Σασουόλο.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cahnmvkjj3q9-sf)

Στο 67’ ο σκόρερ έγινε δημιουργός, βρήκε με ωραία πάσα τον Λαουτάρο και εκείνος με άψογο διαγώνιο τελείωμα νίκησε τον Κονσίλι για το 2-0. Ο Τραορέ ήρθε για να μειώσει σε 2-1 στο 85’ και να αγχώσει την Ίντερ, η οποία τελικά κατάφερε να κρατήσει μια μεγάλη νίκη.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cahp7ghez6kh-sf)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cahpj6bmgdcx-sf)

Αδελφός Ράιαν Γκιγκς: Η πρώην μου δεν με απάτησε μόνο μαζί του αλλά και με άλλους... 9 ποδοσφαιριστές!

Αυγενάκης: Μaster plan για την αναβάθμιση του ΟΑΚΑ

ΑΕΚ: «Όταν το ποδόσφαιρο νίκησε τον πόλεμο!» (pic)