La Liga, Αλαβές-Σεβίλλη 1-2: «Διπλό» τετράδας με...σωτήρα Μπόνο-Δείτε τα γκολ

Η Σεβίλλη «απέδρασε» από την Βιτόρια και ανέβηκε στην πρώτη τετράδα της La Liga

alaves-sevilla
Η Σεβίλλη επέστρεψε στις νίκες, επικράτησε εκτός έδρας της Αλαβές με 2-1 για τη 19η αγωνιστική της La Liga και με το τρίτο «τρίποντό» της στα τελευταία πέντε παιχνίδια, ανέβηκε στην 4η θέση και στις θέσεις που οδηγούν στους ομίλους του επόμενου Champions League.

Οι Σεβιγιάνοι προηγήθηκαν στο 3΄ με τον Εν Νεσιρί, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 12΄ με τον Μέντες, όμως ο Σούσο με ωραίο τέρμα στο 30ό λεπτό, χάρισε τους τρεις βαθμούς στους φιλοξενούμενους.

Η Αλαβές έχασε τεράστια ευκαιρια για να πάρει το βαθμό στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως ο Χοσελού δεν κατάφερε να νικήσει από τα 11 μέτρα τον Μπόνο, ο οποίος έπεσε στη δεξιά γωνία του κι απέκρουσε το πέναλτι.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Ρεάλ Μαδρίτης-Αθλέτικ Μπιλμπάο 3-1

(45΄+1 Κρόος, 74΄,90΄+2 Μπενζεμά - 52΄ Κάπα)

Μπαρτσελόνα-Σοσιεδάδ 2-1

(31΄ Ζόρντι Άλμπα, 43΄ Ντε Γιονγκ - 27΄ Γουίλιαν Χοσέ)

Κάντιθ-Λεβάντε 2-2

(4΄ Περέα, 28΄ Καλα - 8΄, 11΄ Ρόζερ)

Βαγιαδολίδ-Έλτσε 2-2

(71΄ Μίτσελ, 89΄ Φερνάντεθ - 9΄,43΄ Χοσάν)

Διετής φυλάκιση σε Ισπανούς ποδοσφαιριστές για ροζ βίντεο

Euroleague, Βιλερμπάν-Ολυμπιακός 93-101 (παράταση): Ο Σλούκας τον κράτησε ζωντανό

Premier League, Λέστερ - Τσέλσι 2-0: Έπιασαν κορυφή οι αλεπούδες-Δείτε τα γκολ