Σαμπιονά: Επική ανατροπή της Μονακό, 3-2 την Παρί Σεν Ζερμέν (Δείτε βίντεο)

Ο Κιλιάν Μπαμέ δεν έφτανε για να κρατήσουν τη νίκη οι Παριζιλανοι

23450923
Ο Κιλιάν Μπαπέ την πλήγωσε ξανά, με δύο γκολ που τον ανέβασαν στην 5η θέση των all-time σκόρερ της Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά η Μονακό τον τιμώρησε, ολοκληρώνοντας την σούπερ ανατροπή με τον Φάμπρεγας στο φινάλε (3-2).

Όπου την έβρισκε, φρόντιζε να της θυμίζει τι είχε και τι έχασε. Ο Κιλιάν Μπαπέ μετρούσε πέντε γκολ σε έξι ματς με αντίπαλο τη Μονακό, από την ημέρα που αποχώρησε για λογαριασμό της Παρί Σεν Ζερμέν.

Απέναντι στην ομάδα του Νίκο Κόβατς, δε, έφτασε το 100% σε αναλογία, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (7 σε 7 ματς), με τα οποία έφτασε τα 99 γκολ και σκαρφάλωσε στην 5η θέση των all-time σκόρερ των Παριζιάνων. Όλα έδειχναν ότι η δική του συμβολή αρκούσε για το διπλό. Ωστόσο, οι Μονεγάσκοι αποφάσισαν να αντιδράσουν και να τον εκδικηθούν.

Με συνολικά ανώτερη εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και αντίδοτο στον Γάλλο σταρ τον Κέβιν Φόλαντ (επίσης 2 γκολ), η ομάδα του Πριγκιπάτου έκανε το απόλυτο comeback χάρη στο πέναλτι του Σεσκ Φάμπρεγας στο 84’, δευτερόλεπτα αφότου ο Ντιαλό αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και επισκίασε τη νέα μεγαλειώδη εμφάνιση του «σπλάχνου» της, ανεβαίνοντας στη 2η θέση και το -4 από την ομάδα του Τόμας Τούχελ!

Η «μάχη» των WAGS: Δικαιώθηκε η σύζυγός του Βάρντι για τις κατηγορίες της Ρούνεϊ για διαρροή ειδήσεων