Γιουβέντους: Χωρίς Κριστιάνο δεν έχει πάρτι- Δεύτερη σερί ισοπαλία (βίντεο)

Γιουβέντους και Βερόνα έμειναν σε ισοπαλία 1-1 στο Τορίνο - Η ομάδα του Πίρλο νίκησε σε δυο από τα 5 παιχνίδια που έχει παίξει στο πρωτάθλημα

juve-hellas_1-1
Η απουσία του Κριστιάνο Ρονάλντο που είναι εκτός λόγω κορωνοϊού χάνωντας και τρίτο παιχνίδι πρωταθλήματος, φαίνεται πως έχει επηρεάσει την Γιουβέντους η οποία για δεύτερο συνεχόμενο παιχνιδι στη Serie A ήρθε ισόπαλη, αυτή τη φορά με 1-1 εντός έδρας κόντρα στη Βερόνα.

Η «μεγάλη κυρία», αφού κατά την προσφιλή της τακτική, αποφάσισε να πετάξει στα… σκουπίδια το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο μάλιστα θα μπορούσε πολύ εύκολα να μείνει πίσω στο σκορ, βγήκε στο δεύτερο μέρος, πραγματοποιώντας ακόμα χειρότερη εμφάνιση. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καθηλωτικοί, κάνοντας ό,τι θέλουν τους «μπιανκονέρι» και δικαιώθηκαν στο 60’, όταν ο Φαβίλι που είχε μπει στο 55’ άνοιξε το σκορ και μάλιστα στην ίδια φάση τραυματίστηκε, αποχωρώντας με μόλις επτά λεπτά συμμετοχής.

Τότε, η Γιουβέντους άρχισε να «ξυπνά» να κάνει τη μία φάση μετά την άλλη και τελικά ισοφάρισε στο 77’ με το τέρμα του Κουλουσέφσκι, σε ένα γκολ που δημιούργησε με ατομική ενέργεια. Στα εναπομείναντα λεπτά η εστία των φιλοξενούμενων δέχθηκε πολιορκία, αλλά ο γκολκίπερ Σιλβέστρι ήταν παρών σε κάθε περίπτωση, κρατώντας τον βαθμό της ισοπαλίας για την ομάδα του.

Γιουβέντους (Αντρέα Πίρλο): Σέζνι, Μπονούτσι (75' Φραμπότα), Ντανίλο, Ντεμιράλ, Αρτούρ, Ραμπιό, Κουαδράδο, Μπερναρντέσκι (60' Κουλουσέφκσι), Ράμσεϊ, Ντιμπάλα, Μοράτα.

Βερόνα (Ιβάν Γιούριτς): Σιλβέστρι, Φαραόνι, Τσεκερίνι (55' Μανιάνι), Εμπερορ, Λοβάτο, Λάζοβιτς, Ταμέζε (51' Ιλιτς), Τζακάνι, Ναν, Κόλεϊ, Κάλινιτς (55΄Φαβίλι, 62' Μπαράκ).