Στέφανος Τσιστιπάς: Τζάμπα ήττα στον τελικό του Αμβούργου

Αν και βρέθηκε να έχει το σερβις στο τρίτο σετ και ενώ ήταν μπροστά με 5-4, ο Τσιτσιπάς έχασε τα επόμενα τρία γκέιμ και γνώρισε την ήττα

stefanos-tsitsipas
Τζάμπα και βερεσέ έχασε τον έκτο τίτλο της καριέρας του το μεσημέρι της Κυριακής ο Στέφανος Τσιτσιπάς απέναντι στον Αντρέι Ρούμπλεφ στο τουρνουά του Αμβούργου.

Αν και το νο6 της παγκόσμιας κατάταξης του τένις είχε το σερβίς με το σκορ στα 5-4 γκέιμ στο τρίτο και τελευταίο σετ, ο αντίπαλος του κατάφερε να κερδίσει και τα τρια τελευταία γκέιμ και το ματς.

Ο Ρώσος τενίστας κέρδισε και το πρώτο σετ με 6-4 με τον Έλληνα αντίπαλό του να κερδίζει το δεύτερο με 6-3.

Ο Ρούμπλεφ με τη νίκη του αυτή διατήρησε ένα εντυπωσιακό ρεκόρ καθώς έχει κερδίσει και τους 23 αγώνες στους οποίους βρέθηκε να κατακτά το πρώτο σετ.