LIVE

Κορωνοϊός

Europa League: Οι έξι υποψήφιοι αντίπαλοι της ΑΕΚ

mantalos-aek

Περιορίστηκαν στους έξι οι πιθανοί αντίπαλοι της ΑΕΚ στα playoffs του Europa League

Η UEFA, όπως συνηθίζει, χώρισε τις ομάδες σε μικρότερα γκρουπ για να διευκολυνθεί η διαδικασία της κλήρωσης που θα αρχίσει στις 15:00 ώρα Ελλάδας.

Μια από τις Σαρλερουά (Βέλγιο) ή Παρτιζάν (Σερβία), Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) ή Ντέσνα (Ουκρανία) και Μάλμε (Σουηδία) ή Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία) θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ στα playoffs εφόσον περάσει τη Σεντ Γκάλεν την ερχόμενη Πέμπτη στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

Το νοκ άουτ παιχνίδι των playoffs θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που θα κληρωθεί πρώτη και θα γίνει την 1η Οκτωβρίου.

Champions Path
Group 1
Seeded
Young Boys (SUI)*
GNK Dinamo (CRO)*

Un?seeded
Floriana (MLT) vs Flora Tallinn (EST)
Tirana (ALB)**
KuPS (FIN) vs Suduva (LTU)?
Djurgarden (SWE) / CFR Cluj (ROU)

Group 2
Seeded
Dynamo Brest (BLR)*
Crvena zvezda (SRB)*

Unseeded
Ludogorets (BUL)**
Sarajevo (BIH) / Buducnost Podgorica (MNE)?
Riga (LVA) / Tre Fiori (SMR) / Celtic (SCO)
Ararat-Armenia (ARM) vs Celje (SVN)??

Group 3
Seeded
Qarabag (AZE)*

Unseeded
?Sheriff (MDA) / Dundalk (IRL)
KI (FRO) / Dinamo Tbilisi (GEO)?
Legia (POL) / Drita (KOS)

Main Path
Group 1
Seeded
1 Basel (SUI)? vs Anorthosis (CYP)?
2 Viktoria Plzen (CZE) / SonderjyskE (DEN)
3 Besiktas (TUR) / Rio Ave (POR)

Unseeded
4 CSKA-Sofia (BUL) / B36 (FRO)
5 AC Milan (ITA) / Bodo/Glimt (NOR)??
?6 Hapoel Beer-Sheva (ISR) / Motherwell (SCO)?

Group 2
Seeded
1 Sporting CP (POR) / Aberdeen (SCO)
2 Mura (SVN) / PSV Eindhoven (NED)
3 Copenhagen (DEN) / Piast Gliwice (POL)?

Unseeded
4 LASK (AUT) / Dunajska Streda (SVK)?
5 Rijeka (CRO) / Kolos Kovalivka (UKR)??
6 Rosenborg (NOR) / Alanyaspor (TUR)?

Group 3
Seeded
1 Charleroi (BEL)? / Partizan (SRB)
2 Wolfsburg (GER) / Desna Chernihiv (UKR)
3 Malmo (SWE) / Lokomotiva Zagreb (CRO)

Unseeded
4 Apollon Limassol (CYP)? / Lech (POL)?
5 Granada (ESP) / Locomotive Tbilisi (GEO)
6 St. Gallen (SUI) / AEK Athens (GRE)

Group 4
Seeded
1 Galatasaray (TUR)? / Hajduk Split (CRO)
2 Shkendija (MKD) / Tottenham (ENG)???
3 Standard Liege (BEL) / Vojvodina (SRB)
4 APOEL (CYP) / Zrinjski (BIH)??

Unseeded
5 Rostov (RUS) / Maccabi Haifa (ISR)
6 Willem II (NED)? / Rangers (SCO)????
7 Fehervar (HUN) / Reims (FRA)
8 FCSB (ROU) / Slovan Liberec (CZE)

Πηγή:www.sport-fm.gr

Ειδήσεις σήμερα:

Δημοσκόπηση ALCO: Στο 16,9% η διαφορά της ΝΔ από τον ΣΥΡΙΖΑ

Απίστευτη δήλωση σε λεωφορείο: «Δεν πιστεύω στον κορωνοϊό, με προσβάλλει η χρήση μάσκας» - Βίντεο

Άλμα επί κοντώ: Ο εκπληκτικός Ντουπλάντις έσπασε το παγκόσμιο ρεκόρ του Μπούμπκα στον ανοιχτό στίβο!
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Protothema.gr

Ρoή Ειδήσεων

Ειδήσεις Δημοφιλή Σχολιασμένα

ΣΧΟΛΙΑ

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΧΟΛΙΟΥ
Απομένουν χαρακτήρες
* Υποχρεωτικά πεδία

Δείτε Επίσης