Μουντιάλ 2018: Το... «μήνυμα» έξω από το δωμάτιο των Μέσι-Αγουέρο

messi_aguero_1

Λιονέλ Μέσι και Σέρχιο Αγουέρο μοιράζονται το δωμάτιο στην αποστολή της Εθνικής Αργεντινής στη Ρωσία και φρόντισαν να προειδοποιήσουν τους... ενοχλητικούς

Οι δυο αγαπημένοι φίλοι, κουμπάροι και φυσικά συμπαίκτες στην «αλμπισελέστε» κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο στο ξενοδοχείο όπου έχει καταλύσει η αποστολή της ομάδας στη Μόσχα, ενόψει της πρεμιέρας απέναντι στην Ισλανδία (16/6, 16:00).

Προκειμένου να μην διαταράξει κανείς την ηρεμία και την ξεκούρασή τους, στην πόρτα έχουν κρεμάσει ένα... ασυνήθιστο σημείωμα, με το μήνυμα: «Μην ενοχλείτει. Ήρωες σε ξεκούραση».

Λογικά όποιος δεν το σεβαστεί θα αντιμετωπίσει τις συνέπειες, αφού η γαλήνη των δυο Αργεντινών super-star είναι άκρως σημαντική, ώστε η ομάδα να μπορεί να ελπίζει!

messi_aguero_2

Η Ισλανδία μπορεί να «μπλόκαρε» τον Μέσι, όμως βρήκε τον μπελά της από τον Αχμέντ Μούσα που οδήγησε τη Νιγηρία στη μεγάλη νίκη με τα δύο καταπληκτικά γκολ που πέτυχε στο 49' και στο 75' - Με τη νίκη αυτή η Αργεντινή εξακολουθεί να ελπίζει σε πρόκριση - Χαμένο πέναλτι για τους Ισλανδούς στο 83'!

brasilia_costa_arthro

Απαράδεκτη στα πρώτα 45 λεπτά η Βραζιλία όταν αποφάσισε να παίξει ποδόσφαιρο έπεσε πάνω στον ανίκητο Κέιλορ Νάβας ο οποίος άντεξε μέχρι το 90'+1'! - Εκεί ο Κουτίνιο από κοντά άνοιξε το σκορ λυτρώνοντας όλη τη Βραζιλία με τον Νεϊμάρ να διαμορφώνει στο  90'+7' το τελικό 2-0!