PROTOTHEMA

Κόσμος

Κρέσνικ Σπαχίου. Ηγέτης της "Ερυθρόμαυρης Συμμαχίας"

Για σχέσεις με τη Χρυσή Αυγή κατηγορεί τον Μπερίσα ο... Μιχαλολιάκος της Αλβανίας

Για σχέσεις με τη Χρυσή Αυγή κατηγορεί τον Μπερίσα ο... Μιχαλολιάκος της Αλβανίας
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Το αλβανικό εθνικιστικό κόμμα "Ερυθρόμαυρη Συμμαχία", κατηγόρησε τον πρωθυπουργό Σαλί Μπερίσα, για "κρυφές" σχέσεις με την Χρυσή Αυγή, λόγω μιας συνομιλίας που είχε προ ημερών στην Κορυτσά, ο βουλευτής Χρήστος Παππάς με τον Βορειοηπειρώτη υπουργού Εργασίας Σπύρο Ξέρα.

Το αλβανικό εθνικιστικό κόμμα "Ερυθρόμαυρη Συμμαχία", κατηγόρησε τον πρωθυπουργό Σαλί Μπερίσα, για "κρυφές" σχέσεις με την Χρυσή Αυγή, λόγω μιας συνομιλίας που είχε προ ημερών στην Κορυτσά, ο βουλευτής Χρήστος Παππάς με τον Βορειοηπειρώτη υπουργού Εργασίας Σπύρο Ξέρα.
Ο Αλβανός εθνικιστής ηγέτης Κρέσνικ Σπαχίου, που στα Τίρανα τον αποκαλούν  Αλβανό ... Μιχαλολιάκο λόγω των ακραίων θέσεων του,  χαρακτήρισε "σκάνδαλο" το τετ α τετ Παππά - Ξέρα κατηγορώντας τον ομογενή υπουργό της κυβέρνησης Μπερίσα πως «ο Ξέρας εργάζεται για το συμφέρον της λεγόμενης Βόρειου Ηπείρου».
Ο Σπαχίου δήλωσε προκλητικά : "Ο υπουργός Σπύρος Ξέρας έχει μετατραπεί σε γέφυρα του Σαλί Μπερίσα με την Χρυσή Αυγή. Σήμερα στην αλβανική κυβέρνηση υπάρχουν τρεις Έλληνες υπουργοί και άλλοι 13 φιλέλληνες. Αυτοί παραβιάζουν την εδαφική ακεραιότητα της Αλβανίας και προσπαθούν να αφομοιώσουν τον πολιτισμό και τα αλβανικά σύμβολα θα πρέπει να λογοδοτήσουν ενώπιον του νόμου, και αν ο νόμος δεν θα λειτουργήσει, τότε θα είναι ο ίδιος ο λαός που θα τους διώξει με διαμαρτυρίες. Πρέπει να δικαστούν για εθνική προδοσία", δήλωσε μεταξύ άλλων ο ηγέτης της "Ερυθρόμαυρης Συμμαχίας".
Διαβάστε περισσότερα στην aftonomi.gr


Ελαμψε η αλήθεια03/12/201200:18

ΟΥΤΣΕΚΑΔΕΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ - ΑΛΒΑΝΙΑ ΣΥΜΜΑΧΊΑ !!!! ΑΙΜΑ - ΤΙΜΗ - ΑΛΒΑΝΟΙ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ !!!! ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ - ΑΛΒΑΝΙΑ ΙΔΙΑ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ !!!

Απάντηση
Αγύριγο κεφάλι02/12/201223:16

Ε από...."σκληρούς" "πατριώτες" τι να περιμένεις; Γύρισε ο τέντζερης και βρήκε το....καπάκι! Χα! χα! χα! χα! χα! χα!

Απάντηση
κωστης02/12/201222:43

ο κοσμος το χει τουμπανο. εχετε δει χρυσαυγιτη να τα βαζει με αλβανο ρωσο ρουμανο? ειναι μοιρασμενες οι συμμοριες και δεν τα ανακατευει η μια με την αλλη. μονο με κατι υποσιτισμενους μπαγκλαντεσιανους τα βαζουν γιατι ξερουν οτι δεν θα φανε ξυλο. ασε που καποιες χρυσοκοτες ψωνιζουν και αγορακια απο εκει

Απάντηση
Αγύριγο κεφάλι02/12/201222:36

Θέλω να δηλώσω ότι το σχόλιο των 22:05 είναι δικό μου! Εγώ υπογράφω με το ψευδώνυμό μου ένα ψεύδος το οποίο έχει σχέση με τον τρόπο της δικής ΜΟΥ γραφής!!!!! Είμαι και λίγο ψεύτης και όλοι καταλαβαίνουν ότι είμαι εγώ! Σας ΤΟ ξεκαθαρίζω και σας το κάνω λιανά για να το καταλάβετε ΟΛΟΙ σας!! Εγώ ο γνωστός σας Αγύριγος ο φίλος σας, ο κολλητός σας!!!

Απάντηση
Αλαβανος james bond με άδεια να κλέβει02/12/201222:17

Μαλλον ο Μπερισα εχει σχεσεις (λογω ιδεων) με το Συριζα

Απάντηση
Ενας πρώην εκ των έσω02/12/201222:12

Ψάξτε για τις σχέσεις της χρυσής αυγής με τις ελληνικές και τις γερμανικές μυστικές υπηρεσίες και έτσι θα σας λυθούν οι όποιες απορίες έχετε για τις σχέσεις της χρυσής αυγής με τον Μπερίσα και γιατί ο Μιχαλολιάκος της Αλβανίας, ο Κρέσνικ Σπαχίου, αντέδρασε μ' αυτόν τον τρόπο

Απάντηση
Αγύριγο κεφάλι02/12/201222:05

Ψηφίζω Χρυσή Αυγή για μια μεγάλη Αλβανία. Εθνικισταί αυτοί Εθνικισταί και εμείς. Εμβέρ Χότζα αυτοί Μεταξά-Παπαδόπουλο και εμείς. Στάλιν αυτοί Χίτλερ Εμείς. Και όλοι οι υπόλοιποι να κοιτάζετε τις δουλειές σας. Η Ελλάδα είναι εργολαβία μας και έχει πολύ ψωμί η υπόθεση. Εχουμε και εμείς μια ευκαιρία με την οικονομική κρίση, αλλιώς ποιος θα μας ψήφιζε; Και όποιου δεν του αρέσει υπάρχουν ακόμα τα κτίρια της ΕΑΤ-ΕΣΑ και τα κανόνια των τανκς ευτυχώς δεν κάνουν διάκριση μεταξύ άοπλου ή ένοπλου, ξένου εισβολέα ή πατριώτη. Ναι είμαστε ΨΕΥΤΕΣ, το παραδέχομαι, αλλά διαφορετικά πως θα γεμίσει η τσέπη μας;

Απάντηση
ργγρ25/11/201218:23

μαλακες σκαστε οτι θέλει τηα κανι δεν τηα σασ δοσι και λογαριασμο

Απάντηση
Καλα μιλαμε για γελια..18/11/201220:17

Τις ιδιες μεθοδους σπιλωσης και αποκαλυψης "αντεθνικων παρασκηνιακων διαπραγματαυσεων" που χρησιμοποιει η Χρυση Αυγη χρησιμοποιησε και η αλβανικη Ερυθρομαυρη Συμμαχια..

Απάντηση
ΚΡΗΤΙΚΟΣ18/11/201218:33

ΕΙΠΑΜΕ ................................. ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΒΑΝΙΚΕΣ ΡΙΖΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!! ΨΑΞΤΕ ΤΟ ............................... ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ......................................... ΑΛΒΑΝΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥΜΕ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΑΙ " ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ " ΕΛΛΗΝΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απάντηση